Litinová kamna jsou dobrým kompromisem mezi nároky na vysokou výhřevnost a úspory místa i pořizovacích nákladů. Díky takřka nekonečné nabídce mnoha výrobců si litinová kamna podle svého vkusu vybere opravdu každý.

Litinová kamna – kompaktní konstrukce a vysoká výhřevnost

Litinová kamna Litinová kamna mají ve srovnání s kamny jiných materiálů řadu výhod, pro které se řadí mezi nejprodávanější lokální topidla vůbec. Dlouhodobým používáním se neopotřebovávají, neboť litina je velmi odolná proti propálení. Litina velmi dobře akumuluje teplo a litinová kamna příjemně sálají ještě dlouho poté, co v nich vyhasl oheň. Díky svým vlastnostem jsou litinová kamna ideální pro vytápění téměř jakéhokoli objektu po celý rok. Nezabírají příliš moc místa, jejich pořízení nezruinuje rodinný rozpočet, dá se v nich topit téměř čímkoli a i při malém objemu mají velkou výhřevnost. Spolehlivě vytopí chatu, chalupu i rodinný dům. Nemusíme z nich před odjezdem vypouštět vodu a při zatopení hřejí za pár minut.

Co je to litina

Litina je slitina železa s uhlíkem, přičemž obsah uhlíku překračuje 2,14%. Má vysokou odolnost vůči tlaku a teplotě, ale nízkou pružnost. Podle způsobu vyloučení uhlíkových zrn z železa se litina dělí na tvárnou litinu, šedou litinu, bílou litinu a temperovanou litinu. Díky své materiálové struktuře se jedná o velmi vhodný materiál pro konstrukce pecí, kamen a krbových vložek.

Litinová kamna si z široké nabídky vybere každý

Obyčejná jednoplášťová litinová kamna Díky velkému výběru není problém zakoupit kamna v libovolném designu, nebo podle velikosti místnosti, která jimi má být vytápěna. Výkonná litinová kamna opatřená teplovzdušným výměníkem dokážou kromě sálavého tepla rychle prohřát i velkou místnost proudem teplého vzduchu. Právě univerzalita a efektivita pořízení i provozu dělá z litinových kamen bestseller mezi levnými a snadno dostupnými topidly.

Litinová kamna se vyrábějí v mnoha provedeních. Mezi nejprodávanější konstrukce litinových kamen patří tyto kategorie kamen :

Okrasná litinová kamna Litinová jednoplášťová sálavá kamna

Kamna z litiny klasické konstrukce bez nároků na design, s důrazem na nízkou pořizovací cenu, spolehlivý provoz, snadnou obsluhu a efektivní vytápění jedné hlavní a několika přilehlých místností.

 Litinová okrasná sálavá kamna

Sálavá kamna z litiny obvykle jednoplášťové konstrukce, která může nabývat nejrůznějších tvarů. Odlitek pláště kamen je obvykle zdoben reliéfy a dalšími ozdobnými prvky, které nemají vliv na funkci vytápění, ale významně přispívají k dekorativnosti litinových kamen.

Litinová krbová kamna Litinová krbová kamna

Sálavá kamna z litiny nejrůznějších konstrukcí, jejichž charakteristickým prvkem jsou prosklená dvířka topeniště, umožňující sledování plamenů hořícího ohně. Mohou být doplněna o teplovzdušný nebo teplovodní výměník tepla. Litinová krbová kamna jsou v současnosti neprodávanějším sortimentem mezi kamny vůbec.

Teplovzdušná litinová kamna Litinová kamna teplovzdušná – s teplovzdušným výměníkem

Sálavá kamna z litiny doplněná o systém teplovzdušných komor, v nichž dochází k prudkému ohřevu vzduchu a k vyfukování ohřátého vzduchu do okolí kamen. Hodí se pro vytápění větších místností anebo členitých prostor, kde by sálavé teplo nebylo dostatečně účinné.

Teplovodní litinová kamna Litinová kamna teplovodní – s teplovodním výměníkem

Dvojplášťová litinová kamna, jejichž součástí je teplovodní výměník a na něj je napojen teplovodní systém vytápění. Mezi oběma plášti protéká voda, kterou kamna ohřívají, a ohřátá voda je následně rozváděna po domě do soustavy teplovodních otopných těles. Díky tomu dokáží jedny kamna vytápět i více místností či pater, často vzdálených od topidla.

 Proč zvolit vytápění litinovými kamny

Před rozhodnutím, zda si pořídit k vytápění litinová kamna, je dobré seznámit se s výhodami i nevýhodami litinových kamen. Jak je ale vidět, výhody značně převažují nad nevýhodami.

Litinová kamna mají řadu výhod Výhody litinových kamen

 • Nízká pořizovací cena
 • Jednoduchá instalace
 • Snadná obsluha
 • Schopnost spalování více druhů paliv
 • Silný sálavý účinek při provozu
 • Schopnost omezené akumulace tepla
 • Dlouhá životnost
 • Odolnost proti propálení
 • Minimální nároky na prostor
 • Velký výběr modelů

Nevýhody litinových kamen

 • Akumulace tepla nedosahuje parametrů zděných kamen
 • Viditelná odtahová roura do komína
 • Menší účinnost než u zděných kamen – velká část tepla odchází do komína

Čím lze v litinových kamnech topit

Litinová kamna neobsahují dlouhý systém komor jako zděná kamna. Na jednu stranu je to jejich nevýhodou, protože na rozdíl od zděných kamen (kachlová kamna, šamotová kamna) neumí litinová kamna využít veškeré teplo kouřových spalin a velká část tepla uniká komínem.

Litinová kamna umožňují vytápění více druhy palivNa druhou stranu je to ale i výhoda, neboť neexistující systém komor se nezanáší sazemi. Proto je v litinových kamnech možné obvykle topit téměř libovolnými tuhými palivy – dřevem různé kvality, briketami ze dřeva i uhlí, uhlím, peletami z biomasy, štěpkou, šiškami, ořechy, starým papírem a mnoha dalšími palivy a spalitelnými surovinami.

Vždy bychom ale při volbě paliva měli brát ohled na sousedy a na životní prostředí, neboť nekvalitní paliva produkují velké množství kouře a nesvědčí o našem dobrém přístupu k ekologii. Dále musíme počítat s tím, že vytápění nekvalitními palivy bude mít za důsledek rychlé zanášení komínu a kouřovodů sazemi a často budeme potřebovat využít ne vždy levných služeb kominictví. Úspora za topení levnými palivy se nám pak může znehodnocovat náklady na časté čištění komínů.


 Kontaktujte nás …

POPTÁVKA LITINOVÁ KAMNA ON-LINE TELEFON

 Potřebuji dohodnout

 • Šamotová kamna
 • Kamnářské práce
 • Vytápění litinovými kamny
 • Jiné kamnářské práce

Kamnářské práce - telefon zelená linka 800 888 801

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na litinová kamna

Nezávazná poptávka na litinová kamna

Poptávka zdarma na litinová kamna


Proč topení litinovými kamny právě od nás …

Instalatér Ekomplex

 1. Naši kamnáři procházejí pečlivým výběrem z hlediska kvality práce, spolehlivosti, odborných zkušeností, zručnosti a rychlosti provádění kamnářských prací.
 2. Zajišťujeme práci desítkám vybraných odborníků a pracovních týmů z oborů topení – vytápění objektů v celé České republice.
 3. Pravidelně si prověřujeme spokojenost našich zákazníků s prací a vystupováním našich instalatérů vytápění.
 4. S pracovníky s negativními ohlasy zákazníků urychleně ukončujeme spolupráci a ponecháváme si jen tým odborníků složený z pracovníků s pozitivními referencemi.
 5. Naši instalatéři topení procházejí pravidelně školeními z oblasti bezpečnosti práce, vystupování se zákazníky a dodržování předepsaných pracovních postupů.
 6. Trvalý pokles cen kamnářských prací – neustále zefektivňujeme ekonomické procesy i instalace vytápění litinovými kamny
 7. Moderní přístup a inovace – zajímáme se o nové technologie, materiály a technologie a zavádíme je do pracovních procesů
 8. Růst kvality a spolehlivosti – aktivně vyhodnocujeme kvalitativní parametry naší práce a trvale zavádíme cesty ke zvýšení kvality

Naši kamnáři realizují vytápění litinovými kamny kdekoli v ČR

Naši kamnáři provedou kvalitně, rychle a levně instalace litinových kamen kdekoli v České republice. Realizujeme instalace litinových kamen a celých systémů vytápění litinovými kamny ve všech typech objektů. Náš tým kamnářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.

Vyberte si Vaše nejbližší instalatéry vytápění litinovými kamny …

Díky dobrému pokrytí ČR našimi kamnáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci vytápění litinovými kamny bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy.


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku kamnářských prací

Poptávka na litinová kamna


Litinová kamna dodáváme a instalujeme ve všech krajích České republiky 

Litinová kamna Praha  Komplexní realizace litinových kamen ve Středočeském kraji
Litinová kamna Ústí nad Labem  Komplexní realizace litinových kamen v Ústeckém kraji
Litinová kamna Liberec  Komplexní realizace litinových kamen v Libereckém kraji
Litinová kamna Hradec Králové  Komplexní realizace litinových kamen v Královéhradeckém kraji
Litinová kamna Pardubice  Komplexní realizace litinových kamen v Pardubickém kraji
Litinová kamna Karlovy Vary  Komplexní realizace litinových kamen v Karlovarském kraji
Litinová kamna Plzeň  Komplexní realizace litinových kamen v Plzeňském kraji
Litinová kamna České Budějovice  Komplexní realizace litinových kamen v Jihočeském kraji
Litinová kamna Jihlava  Komplexní realizace litinových kamen v Kraji Vysočina
Litinová kamna Ostrava  Komplexní realizace litinových kamen v Moravskoslezském kraji
Litinová kamna Olomouc  Komplexní realizace litinových kamen v Olomouckém kraji
Litinová kamna Brno  Komplexní realizace litinových kamen v Jihomoravském kraji
Litinová kamna Zlín  Komplexní realizace litinových kamen ve Zlínském kraji
print