Krby působí na člověka vždy pozitivně – psychologové dokonce doporučují krby jako ověřené domácí psychoterapeuty, kteří dokáží zklidnit stres běžného a doslova prozářit tělo i duši teplem, světlem a pozitivní energií. Člověk vnímá krb několika smysly.

Sálavé teplo prozáří Vaše tělo i duši – jak na nás působí krby

Světlo krbu přispívá k duševní pohodě Světlo

Problikávající světlo živého ohně září mnoha barvami a samovolně fixuje pohled člověka. Vnímáme neustále se měnící tvary žlutých, červených a modrých plamenů, červenavou záři žhavých uhlíků, pulsující světýlka žhnoucích polen …

Dívání se do plamenů dokáže člověka vtáhnout do příjemného snění a klidných úvah a ještě za desetitisíce let se lidem neomrzelo – dokonce ani v době televize se stovkami programů.

Teplo krbu je jiné než teplo z radiátorů

Teplo

Sálavé teplo, které vyzařují plameny i celý krb, vnímá člověk jako přirozené přírodní teplo obdobné tepelnému záření Slunce. Stejně jako je člověku příjemné nastavit své tváře, ruce i celé tělo letnímu slunci, je pro něj příjemné sedět v blízkosti hořícího krbu.

Sálavé teplo je zdravé na klouby a krevní oběh, dokáže pomoci i v době angín a chřipek, kdy dodává tělu ztracenou energii a posiluje obranyschopnost jeho organismu.

Vůně krbu je příjemnou vůní dřeva Vůně

Hořící dřevo uvolňuje výpary pryskyřice, která většině lidí příjemně voní. Přestože většina dnešních interiérových krbů má uzavřené ohniště díky zabudované krbové vložce a veškeré pachy společně s kouřem odvádí do komína, můžeme si vůně dopřát i u nich.

Stačí položit na těleso krbového obložení misku s vonnými oleji a sálavé teplo krbu společně s cirkulací vzduchu se již postarají o naplnění místnosti vůní, kterou máme rádi.

Krb je téměř vždy dominantním prvkem domu, přitahujícím svoji pozornost

Krása

Krby navržené a postavené zkušenými krbaři jsou obvykle velmi estetickým prvkem domácnosti. Přitahují pozornost člověka i když v nich právě nehoří oheň, natož když se v jejich nitru mihotá živý plamen.

Vhodně zvolený tvar krbu, kvalitní krbová vložka, materiál obezdění krbu i pečlivé bezvadné provedení hrají společně s dobře navrženým interiérem v jednom akordu a působí na člověka podobně jako pohled na umělecké dílo.

Nechejte se unášet krásou s citem navrženého a postaveného krbu, pro jehož realizaci naši krbaři s láskou uplatnili mnohaleté zkušenosti a umělecký vkus.

Praktické přínosy vytápění krbem

Účinné topidlo

Kromě příjemných vjemů a vlastností krbů působících na naše smysly a emoce mají ovšem krby také praktické důvody, proč uvažovat o jejich pořízení. Krb, pokud je postaven zkušenými krbaři, je velmi účinným topidlem. S pomocí krbové vložky a kvalitně provedeným systémem teplovzdušného vytápění dokáže krb vytápět účinně nejen místnost, v níž se krb nachází, ale několik místností i celý dům.

Úspory za vytápění

Díky příznivé ceně dřeva je vytápění krbem velmi levným způsobem vytápění a provozujeme-li krb většinu topné sezóny, pak dokáže uspořit až několik desítek tisíc korun ročně, které bychom k dosažení tepelné pohody potřebovali, kdybychom dům vytápěli například plynem.

Ekologický přínos

Používáme-li pro topení v krbu výhradně kvalitní vysušené krbové dřevo bez nekvalitních příměsí, můžeme o krbu hovořit jako o velmi ekologickém topidle. Zplodiny z hoření kvalitního dřeva obsahují prakticky jen vodní páru a velmi nepatrné množství oxidu uhelnatého, zcela nepatrně zatěžující životní prostředí. Chceme-li dobře vycházet se sousedy a neobtěžovat okolí mraky štiplavého dýmu, pak je pořízení krbu dobrou cestou ke zlepšení čistoty ovzduší ve Vaší obci.

Z nabídky krbů si vybere každý

Seznamte se s ucelenou nabídkou krbůNabídka krbů zahrnuje celou řadu typů a modelů krbů, lišících se konstrukcí, použitými materiály, možnostmi využití i estetickými hodnotami. Ať už uvažujeme o krbu z důvodu touhy po přítomnosti ohně anebo se na krb díváme z praktického hlediska a přáli bychom si jej využít k vytápění domu, vždy nám ochotní krbaři poradí jak s výběrem typu krbu, tak s jeho umístěním a celkovým provedením.

Před výběrem krbu se seznamte s druhy krbů.

Navíc je potřeba před pořízením krbu prověřit či zajistit několik podmínek, bez nichž by nebylo možné krb vystavět anebo provozovat. Které to jsou, uvádíme na stránce Co je dobré vědět před pořízením krbu.

print