Posezení na zahradě u venkovního krbu patří ke koloritu letních měsíců. Pobyt na čerstvém vzduchu s rodinou a přáteli u otevřeného ohně má svoje kouzlo, umocněné možností přípravy jídel na otevřeném ohni, kdy se zahradou line vůně pečeného masa. Proto patří zahradní krby neodmyslitelně do nabídek krbařských firem a jsou jedny z nejčastěji realizovaných zahradních staveb.

Zahradní krby – kouzlo otevřeného ohně pod širým nebem

Zahradní krby Zahradní krby bývají dominantním prvkem mnoha zahrad a okolí domů, které kromě významné estetické funkce plní také funkci venkovního topidla a kuchyně pro přípravu jídel pod širým nebem. Na rozdíl od interiérových krbů nejsou na zahradní krby kladeny významné požadavky na vytápění, proto nebývají prakticky nikdy konstruovány jinak než jako otevřené krby bez krbové vložky. Jejich hlavní funkcí je zajištění posezení u otevřeného ohně, případně tepelná příprava jídel na venkovním grilu, na roštu či jen tak nabodnutých na konec prutu.

Zahradní krby mohou mít nekonečné množství podob a konstrukcí

Zahradní krb z cihel Zahradní krby se prezentují nekonečnou řadou typů a provedení, používají nejčastěji přírodní materiály (kámen, cihly, hlína), ale často jsou postaveny i z betonu. Jejich konstrukce je buďto jednoduchá (topeniště a komín) anebo obsahuje i řadu komor pro případné uzení masa. Také zdobení krbu se meze nekladou – jen je vždy důležité, aby krb materiálem, svými ozdobami a celkovým provedením ladil se svým okolím a rázem celé zahrady či blízkého domu.

Pro posezení na zahradě u krbu je možné pořídit v prodejnách zahradních potřeb zahradní krby typové, které si z obchodu odvezeme jako stavebnici, případně je možné postavit si venkovní krb zcela originální podle našich představ. Takový zahradní krb pak reprezentuje svého stavitele po mnoho desítek let a dokáže přinášet radost několika generacím.

Je lepší stavět venkovní krby svépomocí anebo je svěřit odborníkům ?

Zahradní krb je originální stavbouAčkoli se na zahradách setkáváme s množstvím velmi dobře postavených zahradních krbů, které byly postaveny samotnými zahrádkáři či domácími kutily, přece jen na stavitele krbu čekají nesnáze a nebezpečí, pro které je vždy nejlepším řešením svěřit návrh a stavbu venkovního krbu zkušenému krbaři. Špatně navržený nebo chybně postavený krb může svému majiteli přinést nečekané těžkosti.

Amatérsky postavené venkovní krby přinášejí těžkosti

Nekvalitní nebo nevhodný materiál venkovního krbu může způsobit praskání krbu a vznik spár, kterými bude unikat kouř. Praskliny v tělese zahradního krbu ohrožují jeho statiku a výsledkem může být zhroucení krbu ohrožující bezpečí osob pádem těžkých kusů pláště či komína. Nedostatečně dimenzovaný komín, komín s nízkou výškou anebo nevhodně orientovaný krb bude mít s velkou pravděpodobností za následek obtěžování svého okolí kouřem, stěžovat si mohou i sousedé. Špatný tah komínu bude mít za důsledek i vyšlehování plamenů z ohniště směrem k obsluze. Nevhodně umístěné rošty nebo jejich špatná konstrukce způsobí ucpávání roštů, propadání hořícího paliva anebo špatné hoření v krbu z důvodu nedostatečně přisávaného vzduchu.

Krbaři zajistí kvalitní návrh i konstrukci zahradního krbu

Zkušení krbaři tyto potenciální problémy dobře znají, umějí je spolehlivě předvídat a konstrukci i provedení zahradního krbu od počátku realizují tak, aby bylo riziko obtíží vyloučeno anebo dostatečně kompenzováno. Zkušenosti a cit krbaře jsou zárukou estetického provedení venkovního krbu, správné volby materiálu s ohledem na zamýšlené používní krbu, jeho životnost a na jeho dokonalé sladění s okolím krbu.

Jaké stavíme venkovní zahradní krby

Krby stavíme vždy s ohledem na jejich okolí Dodáváme venkovní zahradní krby ve formě hotových stavebnic i originálních zahradních staveb.

Zatímco stavba stavebnicového zahradního krbu je poměrně jednoduchou záležitostí a kromě přípravy místa a pevného podkladu už kromě návodu, trochu šikovnosti a síly několika pomocníků nic více nepotřebujete, pak u originálních ručně stavěných zahradních krbů je potřeba individuální přístup a zkušenosti odborného krbaře.

Zabýváme se dodávkami a stavbou zahradních krbů mnoha konstrukcí a z různých materiálů

Zahradní krb dokonale splyne se svým okolím

 • Kamenné zahradní krby – krby z lámaného nebo říčního kamene
 • Cihlové zahradní krby – krby z kvalitních cihel
 • Betonové zahradní krby – lité konstrukce zahradních krbů z betonu
 • Zahradní krby s vhodnou kombinací různých materiálů (dřevo, kámen, cihla, šamot …)
 • Zahradní krby s možností grilování – zahrnují drážky pro vložení grilovacích roštů a jehlic
 • Zahradní krby s udírnou – doplněné o komorový systém určený k uzení masa
 • Zahradní krby včetně konstrukcí zahradních altánů a posezení

Naši krbaři zajistí komplexní realizaci zahradního krbu od posouzení Vašeho záměru, přes vizuální návrhy krbu a jeho okolí až po následnou přípravu terénu, stavbu a stylové zakomponování krbu do jeho okolí.

Přeje-li si to zákazník, navrhneme a zrealizujeme jako součást dodávky venkovního krbu i konstrukci venkovního posezení včetně terénních úprav a případného zastřešení. Cena za komplexní dodávku zahradního krbu vychází z individiuální potřeby materiálu a práce a její vyčíslení je součástí nezávazné nabídky, kterou Vám po vyplnění našeho dotazníku rádi zašleme.


 Kontaktujte nás …

POPTÁVKA NA ZAHRADNÍ KRBY ON-LINE TELEFON

 Potřebuji dohodnout

 • Stavbu zahradního krbu
 • Návrh zahradního krbu
 • Jiné krbařské práce

Havárie vytápění a rozvodů tepla - horká linka

Krbařské a kamnářské práce - telefon zelená linka 800 888 801

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na venkovní zahradní krby

Nezávazná poptávka na zahradní krby

Poptávka zdarma na zahradní krby


Naši krbaři realizují stavby zahradních krbů kdekoli v ČR

Naši krbaři provedou kvalitně, rychle a levně stavby zahradních krbů kdekoli v České republice. Realizujeme stavby zahradních krbů i celých realizací zahradních posezení s krbem. Náš tým krbařů je schopen pružně reagovat na termíny krbařských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.

Vyberte si Vaše nejbližší dodavatele zahradních krbů …

Díky dobrému pokrytí ČR našimi krbaři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme návrh, stavbu instalaci, opravu nebo rekonstrukci zahradního krbu bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy.


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku krbařských prací

Poptávka na zahradní krby


Zahradní krby dodáváme a stavíme ve všech krajích České republiky 

Zahradní krby Praha  Komplexní realizace zahradních krbů ve Středočeském kraji
Zahradní krby Ústí nad Labem  Komplexní realizace zahradních krbů v Ústeckém kraji
Zahradní krby Liberec  Komplexní realizace zahradních krbů v Libereckém kraji
Zahradní krby Hradec Králové  Komplexní realizace zahradních krbů v Královéhradeckém kraji
Zahradní krby Pardubice  Komplexní realizace zahradních krbů v Pardubickém kraji
Zahradní krby Karlovy Vary  Komplexní realizace zahradních krbů v Karlovarském kraji
Zahradní krby Plzeň  Komplexní realizace zahradních krbů v Plzeňském kraji
Zahradní krby České Budějovice  Komplexní realizace zahradních krbů v Jihočeském kraji
Zahradní krby Jihlava  Komplexní realizace zahradních krbů v Kraji Vysočina
Zahradní krby Ostrava  Komplexní realizace zahradních krbů v Moravskoslezském kraji
Zahradní krby Olomouc  Komplexní realizace zahradních krbů v Olomouckém kraji
Zahradní krby Brno  Komplexní realizace zahradních krbů v Jihomoravském kraji
Zahradní krby Zlín  Komplexní realizace zahradních krbů ve Zlínském kraji
print