VetroCalor – náš vítěz v soutěži přípravků k čištění krbových skel

Autor příspěvku Administrator (admin) na 24.11.2015
Aktuality >>

Čištění krbových skel je prakticky denní povinností každého, kdo užívá krb k vytápění domova a nechce vizuální zážitek z krbového vytápění degradovat pohledem na plameny přes začouzené sklo. Rozhodli jsme se otestovat tři přípravky k čištění krbových skel s cílem vybrat jeden z nich, který budeme doporučovat a nabízet našim zákazníkům. Na základě doporučení krbařských firem a uživatelů krbů jsme se rozhodli zařadit do testu tyto tři chemické přípravky :

  1. DRANA KRB s vůní citrusů na krbová skla – výrobce Severochema Liberec
  2. FIRE – čisticí prostředek na krby a trouby – výrobce Mondy Zlín s.r.o.
  3. VETRO CALOR – k čištění skel krbů a kamen – výrobce Chimica Ossolana s.r.l. (Itálie)

 

 

Jak jsme testovali ? 

Přípravek jsme nanesli rozstřikovačem na sklo po celé jeho ploše a nechali působit 2 minuty. Poté jsme půlku skla setřeli suchým hadříkem a druhou půlku skla kousky toaletního papíru. Čistili jsme tak dlouho, až byl výsledek uspokojivý, anebo až bylo zřejmé, že už se dále stav nezlepšuje.

 

 

 

Jaké byly výsledky našeho srovnávacího testu – recenze ?

 

 

1. DRANA KRB … cena 149 Kč

Drana krb

Přípravek je prodáván v plastovém rozstřikovači červené barvy s bílým štítkem o objemu 500ml. Velmi dobře se drží v ruce a ergonomicky rozstřikuje na sklo. Tím však bohužel jeho kladné stránky končí a další fáze čištění se dá nazvat nejhorším utrpením. Kvůli jeho olejovité konzistenci se při čistění jak hadříkem, tak i papírem neustále rozmazává po skle a vytváří velmi těžko stíratelnou černou mastnou kaši. Zároveň tato kaše stéká po skle rychleji, než ji lze stírat, a skapává z dvířek na podlahu. Čištění krbového skla tímto přípravkem nám zabralo asi 20 minut, přičemž jsme spotřebovali nejméně jednu celou roli toaletního papíru a co je horší – výsledek ani poté není příliš uspokojivý. Na skle zůstaly mastné šmouhy a místa s větší vrstvou zapečených sazí se ani po tak dlouhé době nepodařilo vyčistit – na skle zůstaly tmavé fleky. Když bychom to popsali jednoduše, nejednalo se ani tak o čištění skla, jako spíše o rozmazávání černé kaše z místa na místo. Náš dojem byl takový, že to snad výrobce ani nemohl myslet vážně a původně chtěl vymyslet asi něco jiného.

Považujeme tento přípravek za naprosto nepoužitelný pro účel čištění krbových skel a nedoporučujeme jej používat.

 

2. FIRE … cena 179 Kč

Fire krby

Přípravek je prodáván v plastovém rozstřikovači černé nebo bílé barvy s červeným štítkem o objemu 500ml.  Tvar je velmi podobný předchozímu rozstřikovači a plastová nádobka je tedy velmi ergonomická.  Konzistence přípravku je pěnová, přičemž pěna není tak mastná a olejová jako předchozí přípravek. Při stírání se snadno vsakuje do papíru i hadříku a po několika setřeních jednoho místa nezanechává rozmazané šmouhy. Účinnost čištění skla je zhruba 80%, přičemž většina černých míst se stírá velmi dobře. Nicméně jsme zaznamenali, že místa, kde pěna nebyla rychle setřená, z nějakého důvodu po zaschnutí pěny jakoby "zkamení" a poté je lze další aplikací pěny čistit jen velmi nesnadno. Nelze tedy pěnu aplikovat na celou plochu a počkat na její působení, protože zaschlá místa se poté stanou těžko čistitelná. Pozitivní je, že pěna nijak nadměrně ze skla nestéká na podlahu a lze ji poměrně snadno setřít. Výsledkem je sklo očištěné po většině plochy, přičemž zbývajících asi 20% zaschlých míst se musí doslova vydřít, abychom dosáhli požadovaného efektu čistého skla v celé ploše. Na čištění jednoho skla jsme spotřebovali asi 1/3 role toaletního papíru.

Tento přípravek je poměrně dobře použitelný, je vša potřeba smířit se s tím, že pro dosažení 100% výsledku bude potřeba více času a námahy.

 

 3. VETRO CALOR …cena 235 Kč

VetroCalor

Přípravek je prodáván v bílém plastovém rozstřikovači s modrým štítkem o objemu 0,5 litru nebo 1 litr, láhev je válcová a nepříliš ergonomicky tvarovaná (drží se za hrdlo pod rozstřikovačem mezi palcem a ukazovákem, nikoli všemi prsty).  Jakkoli po stránce designu výrobci výrobek odbyli, nedá se toto říci o vlastnostech samotného přípravku. Zde jsme jen překvapivě zírali, jaký může být rozdíl v účinnosti pěny, která na první pohled je podobná jako u přípravku FIRE, ale její účinnost je vyšší nejméně o 100-200%. Prakticky ihned po nanesení pěny je možné ji stírat, přičemž po jednom až třech tazích papírem je sklo dokonale čisté, a to dokonce bez šmouh po roztíraných sazích. Pěna není tak tuhá jako u FIRE, přesto jen minimálné po skle stéká, takže s čištěním není potřeba překotně spěchat, abychom němuseli čistit také podlahu. Ačkoli jsme na čištění skla spotřebovali asi jen 1/5 role toaletního papíru, byli jsme s čištěním hotoví do 5 minut a výskedek byl znazelně lepší než s předchozími dvěma přípravky. Až na zcela nepřístupné rohy, kam jsme se s papírem a prstem nedostali, je sklo zcela čisté a bez viditelných stop po čištění. Úspory času a toaletního papíru jsou příjemným bonusem.

Tento přípravek je pro nás jasným vítězem a pokládáme jej za naprosto vhodný pro účel čištění krbových skel. Proto jsme jej rozhodli nabídnout jej také našim zákazníkům.

 

 

Kde lze zakoupit testované přípravky ?

 

1. DRANA KRB s vůní citrusů na krbová skla

Běžně dostuopný v obchodech OBI, HORNBACH, obchody Domácích potřeb apod.

 

2. FIRE – čisticí prostředek na krby a trouby

Běžně dostuopný v obchodech OBI, HORNBACH, obchody Domácích potřeb apod.

 

3. VETRO CALOR – k čištění skel krbů a kamen

Specializované kamnářské a krbařské firmy, v běžných obchodech nedostupné (nemáme informace, že se nabízí v maloobchodní síti)

 

 

U nás lze přípravek VETRO CALOR objednat také :

 

Vzhledem k tomu, že výrobek se stal vítězem našeho testu, navázali jsme spolupráci s výrobcem a můžeme čistič krbů VETRO CALOR nabídnout i v našem zásilkovém obchodě.

Vetro calor na čištění krbových skelNaše cena: 

1 ks VETRO CALOR 1 litr …………. 219 Kč + poštovné ČR 140 Kč (ceny vč. DPH 21%)

5 ks VETRO CALOR 5x 1 litr ………….. 5 x 190 Kč = 950 Kč + poštovné ČR 140 Kč (ceny vč. DPH 21%)

15 ks VETRO CALOR 15x 1 litr ………….. 15 x 170 Kč = 2550 Kč + poštovné ČR 140 Kč (ceny vč. DPH 21%)

 

 

Objednávku prosím odešlete e-mailem na adresu : jakimov(zavinac)ekomplex.cz nebo telefonicky : +420 737 241 269

 

 

 

Poslední změna: 26.11.2015 na 11:23:24

Zpět

print