Přání mít doma krb je vlastní téměř všem, kdo si kdy pořídili vlastní bydlení, případně rekreační chatu. Bohužel ne každý si může z technických nebo finančních důvodů klasický krb dovolit. Pro všechny ty, kteří na krb nedosáhnou, ale přejí si jej přesto mít, jsou určeny elektrické krby.

Elektrické krby – stylové přímotopy pro každou domácnost

Elektrické krby si můžete doma umístit kamkoli Elektrické krby jsou elektrické přímotopy, které s různou mírou věrnosti napodobují pravé krby. Většina elektrických krbů kromě sálavého tepla napodobuje efekt hoření dřeva, kdy je na pozadí jakoby žhnoucích dřevěných polen promítána mihotavá záře plamenů. Dražší modely napodobují i zvukové efekty praskání dřeva a odlétání jisker.

Všeobecně lze elektrické krby zařadit mezi stylová topidla, která zapadnou například na chalupu mnohem lépe než klasické přímotopy a kromě produkce tepla dovedou potěšit oči i uši. S tradičními krby nemají mnoho společného, ale oproti nim mají řadu výhod, proč si je pořizuje dostatek lidí a těší se v teple domova z alespoň simulované krásy otevřeného ohně.

Pro zvýšení účinnosti a v neposlední řadě také z důvodu chlazení topného tělesa je u většiny typů elektrických krbů nedílnou součástí přímotopu ventilátor, zajišťující rychlou cirkulaci vzduchu topidlem.  Hlavní výhodou je ale přenositelnost a snadná a rychlá instalace elektrických krbů, spočívající jen v zapojení napájecí šňůry do zásuvky a nastavení požadovaného topného výkonu regulátorem.

Proč si pořídit či nepořídit elektrický krb

Výhody elektrických krbů

Elektrický krb jako součást designu pokoje

 • Nízká pořizovací cena
 • Lehká přenositelnost
 • Lze provozovat kdekoli je k dispozici elektrická zásuvka
 • Okamžitý nápěh topného efektu
 • Možnost konvekčního i sálavého vytápění
 • Výběr z mnoha modelů a výrobců
 • Design lze snadno sladit s jinými interiérovými prvky
 • Výkon lze snadno automaticky regulovat
 • Lze zapnout a řídit na dálku například telefonem
 • Nepotřebuje komín

Nevýhody elektrických krbů

 • Imitace plamenů nedosahuje krásy opravdového ohně
 • Drahý provoz elektrického přímotopu
 • Potřeba silného jištění elektrického obvodu
 • Jeden krb může vytápět jen jednu místnost

 Na co dát pozor před připojením elektrických krbů

Elektrické krby mají vysoké nároky na odběr elektrického proudu. To s sebou nese rizika zvláště ve starších a málo obývaných objektech, kde se při výstavbě nepočítalo s připojením elektrických spotřebičů s tak velkým odběrem.

Stará elektroinstalace může způsobit ve spojení s elektrickými krby požárZnačné toky elektrického proudu způsobují ve starších vedeních s malým průřezem a zoxidovanými kontakty zahřívání vodičů, jiskření kontaktů v zásuvkách, rozvodných krabičkách, svorkovnicích a v rozvodných skříních. Zvláště staré elektrické rozvody v hliníku jsou nebezpečím pro uživatele elektrických elektrických krbů, neboť hliník při průtoku velkého proudu začíná téct a dochází k dalšímu povolování kontaktů ve svorkovnicích. Nejhorším následkem pak může být požár v objektu.

Nebezpečí se zvyšuje i tím, že elektrické krby jsou často využívány ve starých rekreačních objektech v kombinaci s moderními programovatelnými spínači, kdy provozovatel objektu nechává objekt temperovat nebo vytopit i v nepřítomnosti osob. Dojde-li pak ke vzplanutí elektroinstalace, obvykle končí i malá závada velkým požárem a celkovou devastací objektu s možným ohrožením dalších okolních staveb a osob.

Nezapomeňte na revize elektroinstalací

Před zapojením elektrických krbů nezapomeňte na revize elektroinstalacíProto před připojením elektrického krbu vždy zajistíme provedení odborné prohlídky a revize elektroinstalací.  Jestliže se jedná o objekt využívaný komerčně, pak se na krby vztahuje ještě povinnost provozovatele zajistit revize elektrických spotřebičů. Na vyžádání zajišťujeme revize elektro na celém území ČR.

V případě, že stávající elektroinstalace nevyhovuje pro připojení elektrického krbu, je nutné buďto zajistit rekonstrukci elektrorozvodů a navýšení proudové kapacity celé elektroinstalace, anebo je lepší se raději vzdát myšlenky na vytápění elektrickými topidly.


Dodáváme a montujeme elektrické krby řady výrobců

Naši instalatéři provádějí montáže elektrických krbů (elektrokrbů) všech předních výrobců komponentů vytápění. S výběrem elektrických krbů Vám rádi poradíme, doporučíme výrobce i prodejce, případně Vám dodáme elektrické krby z našich skladů. Montujeme i elektrické krby zakoupené zákazníky u jiných prodejců. Nabízíme prodej, dodávky a montáže elektrických krbů zejména těchto značek :

Výrobci elektrických krbů


 Kontaktujte nás …

POPTÁVKA NA ELEKTRICKÉ KRBY ON-LINE TELEFON

 Potřebuji dohodnout

 • Dodání elektrického krbu
 • Jiné krbařské práce

Havárie vytápění a rozvodů tepla - horká linka

Krbařské a kamnářské práce - telefon zelená linka 800 888 801

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na elektrické krby

Nezávazná poptávka na elektrické krby

Poptávka zdarma na elektrické krby


Naši krbaři realizují dodávky elektrických krbů kdekoli v ČR

Naši krbaři provedou kvalitně, rychle a levně dodávky elektrických krbů kdekoli v České republice.

Vyberte si Vaše nejbližší dodavatele elektrických krbů …

Díky dobrému pokrytí ČR našimi krbaři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci elektrického krbu bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy.


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku krbařských prací

Poptávka na elektrické krby

print