Klasické krby či kamna bývají ozdobou každého interiéru, který je těmito účelnými a krásnými topidly vybaven. Ne vždy se ale vyplatí investovat desítky či stovky tisíc korun do výstavby zděného krbu nebo zděných kamen. Stejnou službu zastanou i mnohem menší a především levnější krbová kamna s výměníkem, která navíc umožňují napojení kamen na systém rozvodu tepla a vytápět tak celý dům.

Krbová kamna s výměníkem – krb, kamna i kotel v jednom

Kdo by si nepřál mít doma funkční krb s možností vytápění domu sálavým teplem a dívání do otevřeného ohně ! Jenže zděné krby, to je investice odpovídající ceně pořízení malého auta. A co třeba kamna, sálající svými kachlemi příjemné teplo ještě dlouho po vyhasnutí ohně ? Také pořízení pravých kamen dokonale vyprázdní naše úspory. Naštěstí existuje ověřené topidlo, které spojuje hlavní výhody kamen i krbů, nezabírá doma příliš místa, pro jeho zprovoznění nepotřebujete stavební povolení, je možné je propojit se systémem vytápění a rozvádět tak teplo po celém domě. Především je však možné je pořídit i bez prašné práce kamnářů a krbařů, navíc jen za zlomek ceny pravých kamen a krbů. Pořiďte si krbová kamna s výměníkem.

Krbová kamna s výměníkem prohřejí každý interiér i celý dům Krbová kamna s výměníkem jsou kamna na dřevo, brikety nebo zpeletovanou biomasu, která stojí samostatně na nehořlavé podložce a nejsou napevno spojena s podlahou ani zdmi. Na komín jsou připojena komínovou rourou, podobně jako chalupářská kamna. Podobně jako krby mají i krbová kamna dvířka se skleněným průhledem do ohniště. Srdcem krbových kamen s výměníkem je litinová vložka obvykle vyzděná šamotovými cihlami pro zvýšení odolnosti kamen vůči žáru ohně. Stejně jako krbová vložka u krbů i vyzděná litinová vložka u krbových kamen s výměníkem zesiluje sálavý účinek tepla a do jisté míry teplo i akumuluje, díky čemuž krbová kamna s výměníkem vyzařují teplo ještě nějakou dobu po vyhasnutí ohniště. Hlavně ale krbová vložka umožňuje přenos tepla z krbových kamen do otopných těles nebo do teplovzdušného systému vytápění domu. Konstrukce krbových kamen s výměníkem je nejčastěji dvojplášťová ze zesíleného ocelového plechu, u dražších modelů bývá navíc částečně obložená kachlemi.

Krbová kamna s výměníkem tepla volíme podle zamýšleného systému rozvodů tepla

Krbová kamna s výměníkem tepla se vyrábějí ve dvou základních provedeních podle systému rozvodů tepla od krbových kamen dále do objektu. Dále se pak liší podle druhu používaného paliva. Předvedeme si jednotlivé druhy krbových kamen s výměníkem.

Co jsou krbová kamna s výměníkem tepla a jaké jsou jejich druhy

 Máme-li v úmyslu využít krbová kamna jako plnohodnotnou náhradu stávajícího otopného systému využívajícího otopná tělesa, pak se vyplatí připlatit si za krbová kamna s výměníkem  tepla.

Tepelný výměník je komorový systém obepínající topeniště. V něm dochází k přenosu tepla z topeniště na teplosměnné médium, kterým je buďto vzduch anebo voda.

Podle druhu teplosměnného média rozlišujeme teplovzdušná krbová kamna anebo teplovodní krbová kamna. Každý z obou typů krbových kamen má jinou konstrukci výměníku tepla.

 Podle typu výměníku tepla rozlišujeme krbová kamna :

Krbová kamna s výměníkem s výměníkem

 • Teplovzdušná krbová kamna – kamna s teplovzdušným výměníkem, v němž dochází k přestupu tepla z kamen do vzduchu v komorách a teplý vzduch je vyfukován do okolí kamen.  Výkonnější modely je možné napojit i na teplovzdušné vytápění a jeho rozvody, jimiž je teplý vzduch rozváděn do dalších místností či pater domu.
 • Teplovodní krbová kamna – kamna s teplovodním výměníkem, v němž dochází k přestupu tepla z kamen do teplovodních rozvodů. Teplovodními krbovými kamny s výměníkem tak lze buďto vytápět další místnosti pomocí teplovodních otopných těles, anebo ohřívat teplou užitkovou vodu. Obvykle se používají jako doplňkové topidlo napojené na teplovodní vytápění a jejich úlohou je zajištění úspor za vytápění odstavením hlavního topidla v době, kdy jsou v provozu krbová kamna s výměníkem.

Rozdělení krbových kamen podle druhu paliva

Krbová kamna s výměníkem na dřevo Krbová kamna s výměníkem na dřevo

Nejjednodužší a nejlevnější krbová kamna s výměníkem jsou kamna s tenkostěnnou konstrukcí, která jsou určena výhradně k vytápění dřevem. Neumožňují vytápět jinými vysoce výhřevnými palivy jako je uhlí, dřevěné nebo uhelné brikety anebo koks.

Krbová kamna s výměníkem na dřevo a uhlí

Dražší krbová kamna s výměníkem se zesílenou konstrukcí topeniště umožňují vytápění dřevem, uhlím, briketami, někdy i koksem. Používání nekvalitních fosilních paliv však nepřispívá ke zravému životnímu prostředí, zanáší kouřovody, komín i vlastní krbová kamna s výměníkem sazemi a může být i důvodem stížností sousedů. Proto doporučujeme využívání nekvalitních paliv zvážit a kamna na uhlí používat jen na odlehlých samotách.

 Krbová kamna s výměníkem na peletyKrbová kamna s výměníkem na pelety

 Krbová kamna s výměníkem na pelety umožňují spalování biomasy slisované do formy pelet nebo granulí. Jsou vybavená zásobníkem na pelety a podavačem pelet. Díky tomu je vytápění těmito krbovými kamny s výměníkem velice komfortní – stačí naplnit zásobník peletami a krbová kamna s výměníkem pak mohou vytápět dům bez obsluhy i po několik hodin či dní. Dražší modely jsou vybaveny navíc termoregulátorem, vyhodnocujícím teplotu v místnosti a regulujícím topný výkon kamen. Dokážou tak udržovat v místnosti konstantní teplotu, popřípadě lze teplotní křivku nastavit na programátoru.

Krbová kamna s výměníkem lze vybírat z nepřeberné nabídky značek a modelů

Teplovzdušná krbová kamna s výměníkemTeplovodní krbová kamna s výměníkemMezi výhody krbových kamen s výměníkem patří také velmi široký výběr modelů a značek z katalogů a nabídek mnoha výrobců a prodejců. Výběr krbových kamen s výměníkem se obejde bez zdlouhavých jednání s pracovníky kamnářství a krbařství, bez nákladných projektů a bez nepříjemných dohadování se stavebními úřady. Jediné co potřebujeme pro výběr krbových kamen s výměníkem je komín, který prohlédnul kvalifikovaný kominík, a jeho doporučení k maximálnímu topnému výkonu topidla, které je možné na komín napojit.

Krbová kamna s výměníkem si lze prohlédnout, vybrat a okamžitě odvézt prakticky z každého obchodu nebo obchodního domu zaměřeného na vytápění nebo vybavení domů. Máme-li pro kamna připravené místo a prověřený komín, pak od našeho rozhodnutí přes výběr a nákup kamen až po jejich instalaci a zprovoznění nemusí uběhnout ani jeden den. Dodáme Vám krbová teplovzdušná kamna nebo teplovodní kamna podle Vašeho kusu, přičemž Váš výběr podpoříme naším odborným stanoviskem z hlediska vhodnosti výběru krbových kamen pro dané podmínky.

Proč se rozhodnout pro vytápění krbovými kamny s výměníkem

Krbová kamna s výměníkem jsou nejprodávanějším kamnářským produktem dneška. Důvodem je řada výhod, která krbová kamna s výměníkem přinášejí ve srovnání s klasickými krby a kamny, jejich dekorativnost a schopnost přispět k úsporám nákladů na vytápění domů a bytů.

Výhody krbových kamen s výměníkem

 • Jednoduché topidlo – k jeho obsluze není potřeba složité zaškolení, topit v něm zvládne každý
 • Nízká pořizovací cena – ve srovnání se zděnými krby a kamny jsou krbová kamna s výměníkem výrazně levnější
 • Není potřeba stavební povolení – krbová kamna s výměníkem nejsou stavebním prvkem zasahujícím do konstrukce domu
 • Velký výběr modelů – na trhu jsou stovky modelů krbových kamen s výměníkem od mnoha výrobců
 • Snadná instalace – stačí dovézt z obchodu, napojit na komín a může se topit
 • Viditelnost ohně – podobně jako u krbů můžeme hořící plameny pozorovat skleněnými dvířky
 • Sálavé teplo – teplo vyzařované kamny je velmi příjemné a přirozené – vnímáme je stejně jako teplo Slunce
 • Možnost teplovzdušného vytápění – krbová kamna s teplovzdušným výměníkem účinně vytopí velkou místnost
 • Možnost napojení na teplovodní vytápění – krbová kamna s teplovodním výměníkem po zatopení ulehčí hlavnímu topidlu a šetří náklady za topení

Nevýhody krbových kamen s výměníkem

 • Nebezpečí popálení o těleso kamen – krbová kamna s výměníkem stojí v prostoru a při neopatrném pohybu po místnosti o ně můžeme zavadit
 • Nebezpečí požáru při převrhnutí – po nechtěném nárazu do kamen může dojít k jejich převrhnutí a následnému požáru z vypadlých žhavých uhlíků
 • Nízký topný výkon – krbová kamna s výměníkem nedosahují topným výkonem schopností pravých krbů či kamen a nehodí se tedy k vytápění celých domů
 • Nepříliš efektivní provoz – malá velikost krbových kamen s výměníkem nedovoluje dlouhé komory odnímající teplo ze spalin, proto velká část tepla mizí komínem
 • Nejsou dominantním prvkem interiéru – vzhledem ke své malé velikosti jsou spíše nápadným doplňkem interiéru než tvůrcem bytového stylu
 • Potřeba častého přikládání – je nutná neustálá přítomnost obsluhy, malé topeniště neumožňuje přiložení většího množství paliva
 • Nemožnost automatického provozu – vytápění krbovými kamny s výměníkem není možné nijak zautomatizovat, s výjimkou krbových kamen na pelety

 Provádíme dodávky a instalace krbových kamen s výměníkem všech druhů

Naši zkušení kamnáři provádějí kvalifikované instalace krbových kamen s výměníkem všech typů. Nabízíme komplexní realizaci vytápění krbovými kamny s výměníkem pro chalupy, chaty, byty, provozy i obytné domy.

Dodáváme krbová kamna s výměníkem včetně instalace kamen na klíčZajistíme komplexní dodávku krbových kamen s výměníkem a všechny související služby :

 1. Zaslání katalogu krbových kamen s výměníkem
 2. Zpracování nabídky na dodání a instalaci vybraných kamen
 3. Odbornou konzultaci vhodnosti vybraných kamen pro Vaše podmínky
 4. Dodávku vybraných krbových kamen
 5. Instalaci krbových kamen u zákazníka
 6. Provedení provozních zkoušek a revizí
 7. Zhotovení protokolu o odborné instalaci kamen
 8. Předání krbových kamen zákazníkovi k užívání

 Kontaktujte nás …

POPTÁVKA NA KRBOVÁ KAMNA ON-LINE TELEFON

 Potřebuji dohodnout

 • Kamna a kamnářské práce
 • Vytápění krbovými kamny s výměníkem
 • Dodávku krbových kamen s výměníkem
 • Jiné kamnářské práce
 • Jiné topenářské práce

Krbařské a kamnářské práce - telefon zelená linka 800 888 801

 Využijte poptávkový dotazník … obdržíte naši nabídku na krbová kamna s výměníkem

Nezávazná poptávka na krbová kamna s výměníkem a vytápění krbovými kamny s výměníkem

Poptávka zdarma na krbová kamna s výměníkem


Naši kamnáři realizují vytápění všemi druhy krbových kamen s výměníkem kdekoli v ČR

Naši kamnáři provedou kvalitně, rychle a levně instalace krbových kamen s výměníkem kdekoli v České republice. Realizujeme instalace krbových kamen s výměníkem a celých systémů vytápění krbovými kamny s výměníkem ve všech typech objektů. Náš tým kamnářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.

Díky dobrému pokrytí ČR našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci vytápění všemi druhy krbových kamen s výměníkem bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy.


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku kamnářských prací

Poptávka na krbová kamna s výměníkem

print