Krbaři a kamnáři EKOMPLEX

Teplovzdušná kamna Liberec | Vytápění teplovzdušnými kamnyKontaktujte nás

 1. Zeptejte se
 2. Spočítáme
 3. Odpovíme

Naši kamnáři a krbaři v ČR :

Praha
- Středočeský kraj
Brno
- Jihomoravský kraj
Ostrava
- Moravskoslezský kraj
Plzeň
- Plzeňský kraj
Karlovy Vary
- Karlovarský kraj
Olomouc
- Olomoucký kraj
Liberec
- Liberecký kraj
Ústí nad Labem
Ústecký kraj
České Budějovice
- Jihočeský kraj
Jihlava
- Kraj Vysočina
Hradec Králové
- Královéhradecký kraj
Pardubice
- Pardubický kraj
Zlín
- Zlínský kraj

 


Doporučujeme

Navštivte odkazy v sekci partnerské stránky.

 Teplovzdušná kamna tepla patří mezi nejoblíbenější lokální topidla. Také v Liberci instalovali naši Kamnáři Liberec teplovzdušná kamna již desítkám zákazníků. Bydlíte v okolí města Liberec, přímo v Liberci nebo jinde v Libereckém kraji a přáli byste si napojit Váš systém vytápění na moderní výkonná a estetická teplovzdušná kamna ? Rádi Vám pomůžeme krok po kroku s rozhodnutím, přes výběr kamen až po jejich instalaci.

Teplovzdušná kamna Liberec - dodávky a instalace kamen s teplovzdušným výměníkem

Teplovzdušná kamna Teplovzdušná kamna jsou kamna opatřená konstrukčním prvkem (výměníkem tepla) pro předávání tepla plamenů do teplosměnného média. Tímto médiem je vzduch, který je samočinně nebo nuceně pomocí ventilátorů rozváděn po vytápěném objektu. Díky tomu dnes umíme jedněmi kamny vytápět účinně několik místností i pater jednoho domu a tak významně šetřit náklady na vytápění hlavním topidlem, kterým může být třeba plynový kotel. Jako výměník tepla slouží teplovzdušná krbová vložka - speciální litinové jádro kamen, odnímající teplo plamenům a předávající je dále vzduchu v teplovzdušném systému vytápění.

 

Naše specializovaná kamnářská divize Teplovzdušná kamna Liberec se specializuje na dodávky a instalace mnoha typů kamen s teplovzdušným výměníkem a s jejich začleněním do otopných systémů v objektech v oblasti města Liberec i v Libereckém kraji. Naši kamnáři z kamnářství Kamna Liberec Vám pomohou s projektem a realizací kamen s teplovzdušným výměníkem od posouzení Vašeho záměru, přes výběr teplovzdušných kamen, až po jejich realizaci  a dodávku kamen na klíč.

 Kamna a krby Liberec a okolí

Mapa
Krbařské a kamnářské práce pro město Liberec a okolní obce pro Vás zajišťuje krbařství - kamnářství

Luboš Krejčí

Administativní sídlo:
Skalice u České Lípy 208, Skalice
IČ: 66657636


Provozovna: Liberec


Telefony

 

 

Teplovzdušná kamna - co je dobré vědět před výběrem kamen 

Teplovzdušná kamna teplovzdušná Teplovzdušná kamna jsou kamna opatřená teplovzdušným výměníkem pro přenos tepla mezi plameny a vzduchem.  Kamna mají dvojí plášť a systém vzduchových komor, v nichž dochází k intenzívnímu ohřevu vzduchu. Lehký ohřátý vzduch stoupá v teplovzdušných rozvodech nahoru a je buďto samovolně anebo s podporou ventilátorů rozváděn systémem teplovzdušného vytápění do jednotlivých místností vytápěných kamny, anebo jen do okolí kamen. 

Takto je možné jedněmi kamny vytápět jednu místnost podstatně efektivněji než obyčejnými sálavými kamny, anebo vytápět i několik místností jedněmi kamny.

Hlavní výhodou teplovzdušných kamen je, že nepotřebují žádná otopná tělesa a systém trubek, u nichž by v zimě hrozilo zamrzání vody. Jsou tedy vhodná především do rekreačních objektů, které bývají ponechány i několik dní nebo týdnů opuštěné a manipulace s vodou v topení by snižovala komfort užívní objektu. 

Nevýhodou je cirkulace vzduchu v celém objektu, což zvyšuje prašnost a může být příčinou roznesení choroboplodných zárodků anebo spálených částic prachu. 

 

Jednoduchá litinová kamna s teplovzdušným výměníkem

Jednoduchá teplovzdušná kamna - LiberecKromě zděných kamen s teplovzdušným výměníkem, která bývají určena obvykle k vytápění celých domů anebo pater, se častěji setkáváme s jednoduchými kamny s teplovzdušným výměníkem, která nejsou napojena na žádné teplovzdušné rozvody. Teplovzdušný výměník tepla u nich slouží k zajištění rychlé cirkulace ohřátého vzduchu pouze v místnosti s kamny.

Jednoduchá litinová kamna s tepelným výměníkem jsou obvykle tvořena litinovým tělesem vlastních kamen a systémem ocelových trubek a komor obepínajících topeniště. Ohřevem trubek dochází k průdkému ohřevu vzduchu v komorách, jeho výdechu horními otvory a nasávání studeného vzduchu spodními otvory. Některé modely jsou navíc vybaveny ventilátory, což ještě více zvyšuje topný účinek kamen.

Účinnost vytápění těchto kamen vysoce převyšuje obyčejná sálavá kamna jednoduchých konstrukcí a lze jimi vytápět i velké prostory, jako jsou třeba restaurace horských chat. Nevýhodou je prakticky žádná možnost regulace, čímž často dochází k přetápění místností a kolísání teploty v čase.

 

 

 

Kamna propojená s teplovzdušnými rozvody mohou vytápět celý dům o několika patrech

Pro rozvod teplého vzduchu do místnosti s kamny stačí samovolná cirkulace vzduchu, kdy lehčí ohřátý vzduch stoupá z kamen průduchy ke stropu a teplovzdušná vložka si místo něj sama nasává spodním průduchem ochlazený vzduch u podlahy. Při požadavku na vytápění více místností je pak potřeba vybudovat v domě systém teplovzdušného vytápění, tj. rozvody vzduchotechniky s ventilátory. Tímto způsobem je možné z jednoho kamen s dostatečným výkonem vytápět místnosti až do vzdálenosti 15m od kamen.  

 Teplovzdušná vytápění celého domu kamny

 

Krbová teplovzdušná kamna

Speciálním typem kamen jsou krbová teplovzdušná kamna. Na rozdíl od zděných kamen jsou krbová kamna komplektní snadno přenosná topidla, která se prodávají v běžných obchodech s domácími potřebami, stavebními materiály nebo instalatérským zbožím.

Teplovzdušná krbová kamna LiberecKrbová kamna patří mezi nejprodávanější topidla současnosti právě pro jejich snadné pořízení a možnost prohlídky ještě před jejich pořízením. Nedosahují však takových tepelných výkonů jako klasická zděná teplovzdušná kamna a nehodí se tedy k vytápění větších domů.

Kamnáři Liberec zajišťují komplexní dodávky a instalace krbových kamen s teplovzdušným výměníkem. Odborní pracovníci naší obchodní divize Krbová kamna Liberec Vám pomohou s jejich výběrem z našich katalogů a zajistí kvalifikovanou instalaci krbových kamen s teplovzdušným výměníkem kdekoli v Liberci a v Libereckém kraji. 

 

  

Teplovzdušné vytápění kamny - v čem jsou jeho výhody

 • Levné vytápění místnosti i celého domu z jednoho lokálního topidla
 • Úspory za vytápění - teplovzdušná kamna lze použít jako sekundární topidlo ke stávajícímu otopnému systému
 • Nezávislost vytápění - dva rozdílné systémy vytápění v domě zajistí provoz domu i při výpadku jednoho z nich
 • Rychlé zatopení - dům je vytopen na příjemnou teplotu během chvilky po zapálení dřeva v kamnech
 • Nízké pořizovací náklady - vybudování teplovzdušných rozvodů je levnější než teplovodní systém vytápění
 • Estetický přínos - pohled na oheň v kamnech přináší do rodiny pohodu a pocity uvolnění i bezpečí

Nevýhody vytápění teplovzdušným kamny - čím je lze kompenzovat

 • Prašnost - při konvekčním způsobu vytápění dochází k cirkulaci vzduchu a k víření prachu - lze kompenzovat vzduchovými filtry
 • Zdravotní rizika - průchodem organického prachu přes žhavou krbovou vložku dochází k jeho přepalování a roznášení do místností - lze kompenzovat používáním kvalitních vzduchových filtrů
 • Míchání vzduchu - teplovzdušné rozvody dokážou v krátkém čase roznést pachy anebo třeba cigaretový kouř z jedné místnosti po celém domě - lze kompenzovat vzduchovými filtry
 • Vysoušení vzduchu - stykem cirkulujícího vzduchu s teplovzdušnou vložkou se vzduch vysušuje - to je ale problém i teplovodních systémů s konvektory a radiátory - je potřeba doplnit vlhkost rostlinami v bytě, občasným větráním nebo zvlhčovači

 

 

teplovzdušná kamna katalog Kamnáři Liberec dodávají teplovzdušná teplovzdušná kamna tepla

Kamnáři Liberec z divize Teplovzdušná kamna Liberec dodávají v Liberci a v Libereckém kraji několik desítek typů kamen s teplovzdušným výměníkem. Navštivte náš katalog kamen s teplovzdušným výměníkem , vyberte si požadovaný model kamen s teplovzdušným výměníkem a zašlete nám Vaši poptávku. Naši kamnáři se s Vámi obratem spojí a dohodnou s Vámi vše potřebné pro realizaci Vašeho záměru. 

 

 

 

 

 Provádíme v Liberci dodávky a stavby kamen s teplovzdušným výměníkem

Teplovzdušná kamna Liberec zajistí komplexní realizaci vytápění teplovzdušnými kamny

Naši kamnáři Liberec realizují vytápění všemi druhy kamen s teplovzdušným výměníkem kdekoli v Liberci a okolí. Realizujeme stavby a instalace kamen s teplovzdušným výměníkem i celých systémů vytápění teplovzdušnými kamny ve všech typech objektů v okolí města Liberec. Náš tým kamnářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací v Liberci i v okolí Liberce a na jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  Pomůžeme Vám vybrat vhodná kamna s výměníkem , zajistíme vše od přípravy objektu přes vlastní stavbu kamen s teplovzdušným výměníkem až po jejich kolaudaci tak, abyste po zaplacení mohli ihned v kamnech s výměníkem zatopit a těšit se z krásy klasického interiérového topidla i příjemného sálavého tepla.


 

 Kontaktujte nás ... 

 

POPTÁVKA NA TEPLOVZDUŠNÁ KAMNA ON-LINE TELEFON

 Potřebuji dohodnout :

 • Kamna a kamnářské práce
 • Projektování kamen s teplovzdušným výměníkem
 • Stavby a instalace kamen s teplovzdušným výměníkem
 • Související topenářské práce

Poptávka zdarma na teplovzdušná kamna Liberec

Kamnářské práce Liberec - telefon zelená linka 800 888 801

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník ... obdržíte naši nabídku na teplovzdušná kamna

 Nezávazná poptávka na vytápění teplovzdušnými kamny ve městě Liberec a okolí 

 Poptávka zdarma na teplovzdušná kamna Liberec

 

 


 

 

Kdo jsou Kamnáři Liberec ...

Kamnáři LiberecKamnáři Liberec jsou vybraní odborníci kamnářského řemesla, sdružení v národním řemeslnickém cechu EKOMPLEX - spotřebitelsky zaměřeném systému centrálně koordinovaných řemeslníků a instalatérských firem se zaměřením na kamnářské práce a systémy vytápění budov teplovzdušnými kamny pro oblast Liberec a okolí Liberce, které prošly náročným sítem výběru z hlediska kritérií, důležitých především pro Vás - zákazníky.

Zajišťují veškeré topenářské práce související s teplovzdušnými kamny - instalace rozvodů tepla a vytápění teplovzdušnými kamny v oblasti města Liberec a v okolních městech a obcích. 

Na vyžádání poskytneme reference na uskutečněné zakázky z oboru kamen s teplovzdušným výměníkem a vytápění tradičními topidly v oblasti Liberec a Liberecký kraj.

 

 ... a proč je zvolit pro Vaše kamnářské práce

Naši odborníci - instalatéři vytápění teplovzdušnými kamny v Liberci jsou do řemeslnického cechu EKOMPLEX vybíráni podle přísných kritérií, důležitých především pro zákazníky :

Naši krbaři a kamnáři realizují teplovzdušná kamna kdekoli v Liberci

 • Dobré reference od zákazníků - ptáme se našich zákazníků v Liberci, se kterými kamnáři vytápění mají dobré zkušenosti
 • Dobré reference od kamnářských firem - jen opravdu vyhlášený odborník v oboru si zaslouží doporučení od svých konkurentů
 • Kvalifikační předpoklady - členem může být jedině řemeslník s platným osvědčením o získaném vzdělání v oboru kamnář
 • Dostatek zkušeností - podmínkou je minimálně 6 let zkušeností s provozováním kamnářské praxe
 • Příjemné vystupování - vždy vlídný a ochotný přístup k zákazníkovi
 • Ochota k řešení problémů - samozřejmý konstruktivní přístup kamnáře, když něco nevyjde podle očekávání nebo nastane reklamace
 • Dodržování dohod a cen - písemné i ústně uzavřené dohody, smlouvy a sjednané ceny musí být pro našeho kamnáře prvořadé
 • Úcta k dodržování zákonů - náš krbař či kamnář musí veškerou činnost provádět v souladu s obecně uznávanými a platnými zákony a předpisy
 • Kvalita práce - naši kamnáři musí veškerou práci provádět kvalitně a v souladu s doporučenými postupy a technologiemi 
 • Kvalita materiálu - přísný důraz na používání jen kvalitních a vysokojakostních materiálů a jejich doporučených kombinací a aplikací

 

Krbaři a kamnáři Liberec - krby a kamna - vytápění teplovzdušnými kamny

 

 


Naše krbařství a kamnářství Liberecký kraj

 

 

Naši odborníci na vytápění krby a kamny ve větších městech Libereckého kraje

Pro obsluhu zákazníků mimo hlavní město Liberec provádíme krbařské a kamnářské práce i ve všech dalších městech Libereckého kraje :

Krby a kamna Liberec Centrální dispečink krby a kamna Liberec pro Liberecký kraj a Liberec
   
Krby Jablonec nad Nisou Krbařské a kamnářské práce na Jablonecku (Kamna Jablonec nad Nisou)
Krby Tanvald Krbařské a kamnářské práce ve městě Tanvald (Kamna Tanvald)
Krby Frýdlant Krbařské a kamnářské práce v Frýdlantě (Kamna Frýdlant)
Krby Nový Bor Krbařské a kamnářské práce na Novoborsku Kamna Nový Bor)
Krby Česká Lípa Krbařské a kamnářské práce na Českolipsku (Kamna Česká Lípa
Krby Železný Brod Krbařské a kamnářské práce v Železném Brodu a na Železnobrodecku (Kamna Železný Brod)
Krby Semily Krbařské a kamnářské práce na Semilsku (Kamna Semily)
Krby Jilemnice Krbařské a kamnářské práce v okolí Jilemnice (Kamna Jilemnice)
Krby Turnov Krbařské a kamnářské práce na Turnovsku (Kamna Turnov)

Dispečink Oblast obsluhovaná našimi kamnáři a krbaři - Liberecký kraj
Liberec Liberec, Nový Bor, Česká Lípa, Mimoň, Doksy, Český Dub, Cvikov, Jablonné v Podještědí, Smržovka, Hrádek nad Nisou, Chrastava, Hodkovice nad Mohelkou, Rokytnice nad Jizerou, Bakov nad Jizerou, Turnov, Lomnice nad Popelkou, Semily, Vrchlabí, Jablonec nad Nisou, Nové město pod Smrkem, Tanvald

 


 

Požádejte nás o cenovou nabídku kamnářských prací

 Poptávka zdarma na teplovzdušná kamna Liberec

 


  

Máte v pořádku komín ? 

Kominík LiberecPro připojení kamen s teplovzdušným výměníkem na pevná paliva je nutné mít k dispozici komín. Ten musí mít vhodný průřez, který je dostatečný pro napojení výkonného topidla, a musí být v dobrém technickém stavu, dokladovaném protokolem o revizi. Ne každý dům v Liberci disponuje odpovídajícím komínem.

Nemáte-li komín konstrukčně vhodný pro zamýšlená teplovzdušná kamna, není nic ztraceno. Naši kominíci nabízejí služby frézování komínů a vložkování komínů, které umožní uzpůsobit i nevyhovující komíny pro připojení výkonných kamen s teplovzdušným výměníkem kdekoli v Libercia v Libereckém kraji.

Další službou, potřebnou před napojením nového topidla, jsou Revize komínů Liberec - náš kominík prohlédne komín a kouřovody a vystaví potřebný protokol o revizi komínu. Samozřejmým předpokladem provozu komínu je pravidelné čištění komínů, které zajišťuje naše kominictví službou Čištění komínů Liberec


 

Speciální krbařské a kamnářské služby pro oblast Liberec a Liberecký kraj

 

 Krby s výměníkem Liberec  Stavby a dodávky krbů s výměníkem tepla
 Teplovzdušné krby Liberec  Stavby a dodávky krbů s teplovzdušným výměníkem tepla
 Teplovodní krby Liberec  Stavby a dodávky krbů s teplovodním výměníkem tepla
 Krbové vložky Liberec  Dodávky a instalace krbových vložek a jimi osazených krbů
 Kachlové krby Liberec  Stavby a realizace kachlových krbů i s krbovou vložkou
 Zahradní krby Liberec  Stavby a realizace zahradních venkovních krbů
 Krbová kamna Liberec  Dodávky a instalace krbových kamen všech typů
 Kamna s výměníkem Liberec  Stavby a dodávky kamen s výměníkem tepla
 Teplovzdušná kamna Liberec  Stavby a instalace kamen s teplovzdušným výměníkem tepla
 Teplovodní kamna Liberec  Stavby a instalace kamen s teplovodním výměníkem tepla
 Kachlová kamna Liberec  Stavby a dodávky kachlových kamen mnoha provedení
 Akumulační kamna Liberec  Stavby a instalace akumulačních kamen zděných i elektrických
 Litinová kamna Liberec  Dodávky a instalace litinových kamen na dřevo i uhlí

 


Služby Ekomplex poskytované přímo pro město Liberec

 • Instalatér Liberec - komplexní nabídka instalatérských služeb z oboru voda-topení-plyn v oblasti Liberec a okolí
 • Vodoinstalatér Liberec - vodoinstalatérské práce, projektování, montáže a servis vodoinstalací v Liberci a okolí
 • Plynoinstalatér Liberec - plynoinstalatérské práce, projektování, montáže a servis plynoinstalací v Liberci a okolí Liberce
 • Revize plynu Liberec - revize všech druhů plynových zařízení v Liberci a okolí Liberce
 • Topenář Liberec - topenářské práce, projektování, montáže a servis vytápění pro město Liberec a okolí
 • Malíř pokojů Liberec - malířské služby, malíři pokojů, bytů a interiérů v Liberci a okolí Liberce
 • Natěrač Liberec - natěračské práce, lakýrnické práce, ochranné nátěry v Liberci a okolí Liberce
 • Sádrokartonář Liberec - sádrokartonářské práce, interiéry ze sádrokartonu v Liberci a okolí Liberce
 • Podlahy Liberec - prodej a dovoz podlah a koberců v Liberci a okolí Liberce
 • Podlahář Liberec - pokládání podlah a koberců, renovace podlah v Liberci a okolí Liberce
 • Revize elektro Liberec - revize elektroinstalací a elektrospotřebičů v Liberci a okolí Liberce
 • Kominictví Liberec - kominické služby, stavby, čištění a revize komínů v oblasti Liberec a okolí Liberce
 • Tepelná čerpadla Liberec - specialisté na vytápění domů a budov v Liberci a okolí tepelnými čerpadly
 • Servis notebooků Liberec - největší servis notebooků v ČR je zde pro Vás již od roku 1996

 


 

print