Krbaři a kamnáři EKOMPLEX

Krbová kamna Liberec | Vytápění krbovými kamnyKontaktujte nás

 1. Zeptejte se
 2. Spočítáme
 3. Odpovíme

Naši kamnáři a krbaři v ČR :

Praha
- Středočeský kraj
Brno
- Jihomoravský kraj
Ostrava
- Moravskoslezský kraj
Plzeň
- Plzeňský kraj
Karlovy Vary
- Karlovarský kraj
Olomouc
- Olomoucký kraj
Liberec
- Liberecký kraj
Ústí nad Labem
Ústecký kraj
České Budějovice
- Jihočeský kraj
Jihlava
- Kraj Vysočina
Hradec Králové
- Královéhradecký kraj
Pardubice
- Pardubický kraj
Zlín
- Zlínský kraj

 


Doporučujeme

Navštivte odkazy v sekci partnerské stránky.

 Klasické krby či kamna bývají ozdobou každého interiéru, který je těmito účelnými a krásnými topidly vybaven. Ne vždy se ale vyplatí investovat desítky či stovky tisíc korun do výstavby zděného krbu nebo zděných kamen. Oblíbenou náhradou pro starou zastavbu města Liberec jsou mnohem menší a především levnější krbová kamna.

Krbová kamna Liberec - krb a kamna v jednom za pár peněz

Krbová kamna Liberec prohřejí každý interiér Krbová kamna jsou kamna na dřevo, brikety nebo zpeletovanou biomasu, která stojí samostatně na nehořlavé podložce a nejsou napevno spojena s podlahou ani zdmi. Na komín jsou připojena komínovou rourou, podobně jako chalupářská kamna. Podobně jako krby mají i krbová kamna dvířka se skleněným průhledem do ohniště. Srdcem krbových kamen je litinová vložka obvykle vyzděná šamotovými cihlami pro zvýšení odolnosti kamen vůči žáru ohně. Stejně jako krbová vložka u krbů i vyzděná litinová vložka u krbových kamen zesiluje sálavý účinek tepla a do jisté míry teplo i akumuluje, díky čemuž krbová kamna vyzařují teplo ještě nějakou dobu po vyhasnutí ohniště. Konstrukce krbových kamen je nejčastěji ze zesíleného ocelového plechu, u dražších modelů bývá navíc částečně obložená kachlemi.

 

 Krbová kamna Liberec - komplexní nabídka krbových kamen

Krbová kamna LiberecNaše specializovaná kamnářská divize Krbová kamna Liberec se specializuje na dodávky a instalace krbových kamen, realizace topení krbovými kamny s možností vytápění celých bytů i domů v oblasti města Liberec i v Libereckém kraji.

Naši kamnáři z kamnářství Krby Liberec Vám pomohou s projektem a realizací krbových kamen od posouzení Vašeho záměru, přes výběr modelu krbových kamen, až po realizaci vytápění krbovými kamny či úplnou dodávku krbových kamen na klíč, vždy s přihlédnutím k designu domu a Vašim finančním možnostem.

Vyberte si z naší nabídky krbová kamna podle Vašich představ a ostatní již komplexně zařídí odborní pracovíci Krbová kamna Liberec.

 Kamna a krby Liberec a okolí

Mapa
Krbařské a kamnářské práce pro město Liberec a okolní obce pro Vás zajišťuje krbařství - kamnářství

Luboš Krejčí

Administativní sídlo:
Skalice u České Lípy 208, Skalice
IČ: 66657636


Provozovna: Liberec


Telefony

 

Krbová kamna vybírejte podle zamýšleného účelu využití 

krbová kamna katalog Liberec

Krbová kamna Liberec nabízejí krbová kamna v různých úrovních vybavení, podle toho se pak liší ve způsobu využití z hlediska vytápění anebo podle druhu používaného paliva. Nejčastěji vyráběné typy krbových kamen :

  

Krbová kamna sálavá

Sálavá krbová kamna Liberec Nejjednodužší a cenově nejdostupnější krbová kamna jsou sálavá krbová kamna. Jsou to krbová kamna vybavená litinovým topeništěm s cihlovou vyzdívkou vnitřního prostoru topeniště. Litina a šamotové cihly akumulují teplo ohně a vyzařují je do okolí kamen sáláním, tedy infračerveným zářením podobně jako topí slunce nebo klasická kamna. Neobsahují žádný tepelný výměník a nepočítá se u nich s výrazným konvekčním efektem. Krbová kamna Liberec nabízejí několik typů sálavých krbových kamen.

Krbová kamna s výměníkem tepla

 Máme-li v úmyslu využít krbová kamna jako plnohodnotnou náhradu stávajícího otopného systému využívajícího otopná tělesa, pak se vyplatí připlatit si za krbová kamna s výměníkem tepla.

Tepelný výměník je komorový systém obepínající topeniště. V něm dochází k přenosu tepla z topeniště na teplosměnné médium, kterým je buďto vzduch anebo voda. Podle druhu teplosměnného média rozlišujeme teplovzdušná krbová kamna anebo teplovodní krbová kamna. Krbová kamna Liberec nabízejí několik desítek modelů krbových kamen s výměníkem. 

 

 Podle typu výměníku tepla rozlišujeme krbová kamna s výměníkem :

  Krbová kamna s výměníkem
 • Teplovzdušná krbová kamna - kamna s teplovzdušným výměníkem, v němž dochází k přestupu tepla z kamen do vzduchu v komorách a teplý vzduch je vyfukován do okolí kamen.  Výkonnější modely je možné napojit i na teplovzdušné rozvody, jimiž je teplý vzduch rozváděn do dalších místností či pater domu.
 • Teplovodní krbová kamna - kamna s teplovodním výměníkem, v němž dochází k přestupu tepla z kamen do teplovodních rozvodů. Teplovodními krbovými kamny tak lze buďto vytápět další místnosti pomocí teplovodních otopných těles, anebo ohřívat teplou užitkovou vodu. Obvykle se používají jako doplňkové topidlo napojené na teplovodní vytápění a jejich úlohou je zajištění úspor za vytápění odstavením hlavního topidla v době, kdy jsou v provozu krbová kamna.

Krbová kamna na dřevo Liberec Krbová kamna na dřevo

Nejjednodužší a nejlevnější krbová kamna jsou kamna s tenkostěnnou konstrukcí, která jsou určena výhradně k vytápění dřevem. Neumožňují vytápět jinými vysoce výhřevnými palivy jako je uhlí, dřevěné nebo uhelné brikety anebo koks. Krbová kamna Liberec nabízejí několik modelů krbových kamen na dřevo.

Krbová kamna na dřevo a uhlí

Dražší krbová kamna na uhlí se zesílenou konstrukcí topeniště umožňují vytápění dřevem, uhlím, briketami, někdy i koksem. Používání nekvalitních fosilních paliv však nepřispívá ke zravému životnímu prostředí, zanáší kouřovody, komín i vlastní krbová kamna sazemi a může být i důvodem stížností sousedů. Proto doporučujeme využívání nekvalitních paliv zvážit a topit s nimi jen na odlehlých samotách. Krbová kamna Liberec mají v nabídce několik modelů krbových kamen na uhlí a dřevo.

 Krbová kamna na peletyKrbová kamna na pelety

 Krbová kamna na pelety umožňují spalování biomasy slisované do formy pelet nebo granulí. Jsou vybavená zásobníkem na pelety a podavačem pelet. Díky tomu je vytápění těmito krbovými kamny velice komfortní - stačí naplnit zásobník peletami a krbová kamna pak mohou vytápět dům bez obsluhy i po několik hodin či dní. Dražší modely jsou vybaveny navíc termoregulátorem, vyhodnocujícím teplotu v místnosti a regulujícím topný výkon kamen. Dokážou tak udržovat v místnosti konstantní teplotu, popřípadě lze teplotní křivku nastavit na programátoru. Krbová kamna Liberec mají v sortimentu několik modelů peletových krbových kamen.

 

Proč se rozhodnout pro vytápění krbovými kamny

Krbová kamna jsou nejprodávanějším kamnářským produktem dneška. Důvodem je řada výhod, která krbová kamna přinášejí ve srovnání s klasickými krby a kamny, jejich dekorativnost a schopnost přispět k úsporám nákladů na vytápění domů a bytů.

Výhody krbových kamen

 • Jednoduché topidlo - k jeho obsluze není potřeba složité zaškolení, topit v něm zvládne každý
 • Nízká pořizovací cena - ve srovnání se zděnými krby a kamny jsou krbová kamna výrazně levnější
 • Není potřeba stavební povolení - krbová kamna nejsou stavebním prvkem zasahujícím do konstrukce domu
 • Velký výběr modelů - na trhu jsou stovky modelů krbových kamen od mnoha výrobců
 • Snadná instalace - stačí dovézt z obchodu, napojit na komín a může se topit
 • Viditelnost ohně - podobně jako u krbů můžeme hořící plameny pozorovat skleněnými dvířky
 • Sálavé teplo - teplo vyzařované kamny je velmi příjemné a přirozené - vnímáme je stejně jako teplo Slunce
 • Možnost teplovzdušného vytápění - krbová kamna s teplovzdušným výměníkem účinně vytopí velkou místnost
 • Možnost napojení na teplovodní vytápění - krbová kamna s teplovodním výměníkem po zatopení ulehčí hlavnímu topidlu a šetří náklady za topení

Nevýhody krbových kamen

 • Nebezpečí popálení o těleso kamen - krbová kamna stojí v prostoru a při neopatrném pohybu po místnosti o ně můžeme zavadit
 • Nebezpečí požáru při převrhnutí - po nechtěném nárazu do kamen může dojít k jejich převrhnutí a následnému požáru z vypadlých žhavých uhlíků
 • Nízký topný výkon - krbová kamna nedosahují topným výkonem schopností pravých krbů či kamen a nehodí se tedy k vytápění celých domů
 • Nepříliš efektivní provoz - malá velikost krbových kamen nedovoluje dlouhé komory odnímající teplo ze spalin, proto velká část tepla mizí komínem
 • Nejsou dominantním prvkem interiéru - vzhledem ke své malé velikosti jsou spíše nápadným doplňkem interiéru než tvůrcem bytového stylu
 • Potřeba častého přikládání - je nutná neustálá přítomnost obsluhy, malé topeniště neumožňuje přiložení většího množství paliva
 • Nemožnost automatického provozu - vytápění krbovými kamny není možné nijak zautomatizovat, s výjimkou krbových kamen na pelety
 • Nezdravé prostředí interiéru - na rozžhavených plochách krbových kamen dochází k připalování velkého množství prachových částic, které pak v interiéru jako karcinogenní látky vdechujeme - nebezpečí závažného onemocnění

Krbová kamna lze vybírat z nepřeberné nabídky značek a modelů

Mezi výhody krbových kamen patří také velmi široký výběr modelů a značek z katalogů a nabídek mnoha výrobců a prodejců. Výběr krbových kamen se obejde bez zdlouhavých jednání s pracovníky kamnářství a krbařství, bez nákladných projektů a bez nepříjemných dohadování se stavebními úřady. Jediné co potřebujeme pro výběr krbových kamen je komín, který prohlédnul kvalifikovaný kominík, a jeho doporučení k maximálnímu topnému výkonu topidla, které je možné na komín napojit.

 Krbová kamna si lze prohlédnout, vybrat a okamžitě odvézt prakticky z každého obchodu nebo obchodního domu zaměřeného na vytápění nebo vybavení domů. Máme-li pro kamna připravené místo a prověřený komín, pak Vám odborný pracovník naší divize Krbová kamna Liberec  pomůže s výběrem vhodných krbových kamen i s jejich instalací, která může být otázkou jednoho dne.

 

krbová kamna katalog Liberec Kamnáři Liberec dodávají krbová kamna všech typů

 Kamnáři Liberec z divize Krbová kamna Liberec dodávají v Liberci a v Libereckém kraji několik desítek typů krbových kamen - sálavá, teplovodní i teplovzdušná krbová kamna. Navštivte náš katalog krbových kamen , vyberte si požadovaný model krbových kamen a zašlete nám Vaši poptávku. Naši krbaři se s Vámi obratem spojí a dohodnou s Vámi vše potřebné pro realizaci Vašeho záměru. 

 


 

 Kontaktujte nás ... 

 

POPTÁVKA NA KACHLOVÉ KRBY ON-LINE TELEFON

 Potřebuji dohodnout :

 • Krby a kamnářské práce
 • Projektování krbových kamen
 • Stavby a instalace krbových kamen
 • Související topenářské práce

Poptávka zdarma na krbová kamna Liberec

Kamnářské práce Liberec - telefon zelená linka 800 888 801

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník ... obdržíte naši nabídku na krbová kamna

 Nezávazná poptávka na vytápění krbovými kamny ve městě Liberec a okolí 

 Poptávka zdarma na krbová kamna Liberec

 

 


 

Kdo jsou Kamnáři Liberec ...

Kamnáři LiberecKamnáři Liberec jsou vybraní odborníci kamnářského řemesla, sdružení v národním řemeslnickém cechu EKOMPLEX - spotřebitelsky zaměřeném systému centrálně koordinovaných řemeslníků a instalatérských firem se zaměřením na kamnářské práce a systémy vytápění domů a bytů krbovými kamny pro oblast Liberec a okolí Liberce, které prošly náročným sítem výběru z hlediska kritérií, důležitých především pro Vás - zákazníky.

Zajišťují veškeré topenářské práce související s krbovými kamny - instalace rozvodů tepla a vytápění krbovými kamny v oblasti města Liberec a v okolních městech a obcích. 

Na vyžádání poskytneme reference na uskutečněné zakázky z oboru krbových kamen a vytápění tradičními topidly v oblasti Liberec a Liberecký kraj.

 

 ... a proč je zvolit pro Vaše kamnářské práce

Naši odborníci - instalatéři vytápění krbovými kamny v Liberci jsou do řemeslnického cechu EKOMPLEX vybíráni podle přísných kritérií, důležitých především pro zákazníky :

Naši kamnáři a kamnáři realizují krbová kamna kdekoli v Liberci

 • Dobré reference od zákazníků - ptáme se našich zákazníků v Liberci, se kterými kamnáři vytápění mají dobré zkušenosti
 • Dobré reference od kamnářských firem - jen opravdu vyhlášený odborník v oboru si zaslouží doporučení od svých konkurentů
 • Kvalifikační předpoklady - členem může být jedině řemeslník s platným osvědčením o získaném vzdělání v oboru kamnář
 • Dostatek zkušeností - podmínkou je minimálně 6 let zkušeností s provozováním kamnářské praxe
 • Příjemné vystupování - vždy vlídný a ochotný přístup k zákazníkovi
 • Ochota k řešení problémů - samozřejmý konstruktivní přístup kamnáře, když něco nevyjde podle očekávání nebo nastane reklamace
 • Dodržování dohod a cen - písemné i ústně uzavřené dohody, smlouvy a sjednané ceny musí být pro našeho kamnáře prvořadé
 • Úcta k dodržování zákonů - náš kamnář či kamnář musí veškerou činnost provádět v souladu s obecně uznávanými a platnými zákony a předpisy
 • Kvalita práce - naši kamnáři musí veškerou práci provádět kvalitně a v souladu s doporučenými postupy a technologiemi 
 • Kvalita materiálu - přísný důraz na používání jen kvalitních a vysokojakostních materiálů a jejich doporučených kombinací a aplikací

 

Kamnáři Liberec - krby - vytápění krbovými kamny

 

 


Naše krbařství a kamnářství Liberecký kraj

 

 

Naši odborníci na vytápění krby a kamny ve větších městech Libereckého kraje

Pro obsluhu zákazníků mimo hlavní město Liberec provádíme krbařské a kamnářské práce i ve všech dalších městech Libereckého kraje :

Krby a kamna Liberec Centrální dispečink krby a kamna Liberec pro Liberecký kraj a Liberec
   
Krby Jablonec nad Nisou Krbařské a kamnářské práce na Jablonecku (Kamna Jablonec nad Nisou)
Krby Tanvald Krbařské a kamnářské práce ve městě Tanvald (Kamna Tanvald)
Krby Frýdlant Krbařské a kamnářské práce v Frýdlantě (Kamna Frýdlant)
Krby Nový Bor Krbařské a kamnářské práce na Novoborsku Kamna Nový Bor)
Krby Česká Lípa Krbařské a kamnářské práce na Českolipsku (Kamna Česká Lípa
Krby Železný Brod Krbařské a kamnářské práce v Železném Brodu a na Železnobrodecku (Kamna Železný Brod)
Krby Semily Krbařské a kamnářské práce na Semilsku (Kamna Semily)
Krby Jilemnice Krbařské a kamnářské práce v okolí Jilemnice (Kamna Jilemnice)
Krby Turnov Krbařské a kamnářské práce na Turnovsku (Kamna Turnov)

Dispečink Oblast obsluhovaná našimi kamnáři a krbaři - Liberecký kraj
Liberec Liberec, Nový Bor, Česká Lípa, Mimoň, Doksy, Český Dub, Cvikov, Jablonné v Podještědí, Smržovka, Hrádek nad Nisou, Chrastava, Hodkovice nad Mohelkou, Rokytnice nad Jizerou, Bakov nad Jizerou, Turnov, Lomnice nad Popelkou, Semily, Vrchlabí, Jablonec nad Nisou, Nové město pod Smrkem, Tanvald

 


 

Požádejte nás o cenovou nabídku kamnářských prací

 Poptávka zdarma na krbová kamna Liberec

 


  

Máte v pořádku komín ? 

Kominík LiberecPro připojení krbových kamen na pevná paliva je nutné mít k dispozici komín. Ten musí mít vhodný průřez, který je dostatečný pro napojení výkonného topidla, a musí být v dobrém technickém stavu, dokladovaném protokolem o revizi. Ne každý dům v Liberci disponuje odpovídajícím komínem.

Nemáte-li komín konstrukčně vhodný pro zamýšlený krb s výměníkem, není nic ztraceno. Naši kominíci nabízejí služby frézování komínů a vložkování komínů, které umožní uzpůsobit i nevyhovující komíny pro připojení výkonných krbových kamen kdekoli v Liberci a v Libereckém kraji.

Další službou, potřebnou před napojením nového topidla, jsou Revize komínů Liberec - náš kominík prohlédne komín a kouřovody a vystaví potřebný protokol o revizi komínu. Samozřejmým předpokladem provozu komínu je pravidelné čištění komínů, které zajišťuje naše kominictví službou Čištění komínů Liberec


 

Speciální krbařské a kamnářské služby pro oblast Liberec a Liberecký kraj

 

 Krby s výměníkem Liberec  Stavby a dodávky krbů s výměníkem tepla
 Teplovzdušné krby Liberec  Stavby a dodávky krbů s teplovzdušným výměníkem tepla
 Teplovodní krby Liberec  Stavby a dodávky krbů s teplovodním výměníkem tepla
 Krbové vložky Liberec  Dodávky a instalace krbových vložek a jimi osazených krbů
 Kachlové krby Liberec  Stavby a realizace kachlových krbů i s krbovou vložkou
 Zahradní krby Liberec  Stavby a realizace zahradních venkovních krbů
 Krbová kamna Liberec  Dodávky a instalace krbových kamen všech typů
 Kamna s výměníkem Liberec  Stavby a dodávky kamen s výměníkem tepla
 Teplovzdušná kamna Liberec  Stavby a instalace kamen s teplovzdušným výměníkem tepla
 Teplovodní kamna Liberec  Stavby a instalace kamen s teplovodním výměníkem tepla
 Kachlová kamna Liberec  Stavby a dodávky kachlových kamen mnoha provedení
 Akumulační kamna Liberec  Stavby a instalace akumulačních kamen zděných i elektrických
 Litinová kamna Liberec  Dodávky a instalace litinových kamen na dřevo i uhlí

 


Služby Ekomplex poskytované přímo pro město Liberec

 • Instalatér Liberec - komplexní nabídka instalatérských služeb z oboru voda-topení-plyn v oblasti Liberec a okolí
 • Vodoinstalatér Liberec - vodoinstalatérské práce, projektování, montáže a servis vodoinstalací v Liberci a okolí
 • Plynoinstalatér Liberec - plynoinstalatérské práce, projektování, montáže a servis plynoinstalací v Liberci a okolí Liberce
 • Revize plynu Liberec - revize všech druhů plynových zařízení v Liberci a okolí Liberce
 • Topenář Liberec - topenářské práce, projektování, montáže a servis vytápění pro město Liberec a okolí
 • Malíř pokojů Liberec - malířské služby, malíři pokojů, bytů a interiérů v Liberci a okolí Liberce
 • Natěrač Liberec - natěračské práce, lakýrnické práce, ochranné nátěry v Liberci a okolí Liberce
 • Sádrokartonář Liberec - sádrokartonářské práce, interiéry ze sádrokartonu v Liberci a okolí Liberce
 • Podlahy Liberec - prodej a dovoz podlah a koberců v Liberci a okolí Liberce
 • Podlahář Liberec - pokládání podlah a koberců, renovace podlah v Liberci a okolí Liberce
 • Revize elektro Liberec - revize elektroinstalací a elektrospotřebičů v Liberci a okolí Liberce
 • Kominictví Liberec - kominické služby, instalace, čištění a revize komínů v oblasti Liberec a okolí Liberce
 • Tepelná čerpadla Liberec - specialisté na vytápění domů a budov v Liberci a okolí tepelnými čerpadly
 • Servis notebooků Liberec - největší servis notebooků v ČR je zde pro Vás již od roku 1996

 


 

print