Krbaři a kamnáři EKOMPLEX

Kachlové krby Ostrava | komplexní realizace vytápění domu kachlovým krbemKontaktujte nás

 1. Zeptejte se
 2. Spočítáme
 3. Odpovíme

Naši kamnáři a krbaři v ČR :

Praha
- Středočeský kraj
Brno
- Jihomoravský kraj
Ostrava
- Moravskoslezský kraj
Plzeň
- Plzeňský kraj
Karlovy Vary
- Karlovarský kraj
Olomouc
- Olomoucký kraj
Liberec
- Liberecký kraj
Ústí nad Labem
Ústecký kraj
České Budějovice
- Jihočeský kraj
Jihlava
- Kraj Vysočina
Hradec Králové
- Královéhradecký kraj
Pardubice
- Pardubický kraj
Zlín
- Zlínský kraj

 


Doporučujeme

Navštivte odkazy v sekci partnerské stránky.

 Tradiční kachlová kamna jsou ozdobou řady starších domů v Ostravě i v Moravskoslezském kraji . Jejich estetická úroveň, akumulační schopnost a topení příjemným sálavým teplem nejsou nahraditelné žádným ze současných topidel. Naproti tomu klasický krb má oproti kamnům kouzlo otevřeného ohně, jenže se zase nehodí k vytápění. Proto spojením obou technologií vznikly kachlové krby.

Kachlové krby Ostrava - funkčnost kamen a krása krbu v jednom

Kachlové krby Ostrava spojují výhody krbu a kachlových kamen Moderní bydlení se přes všechny dříve nedostupné skvělé materiály a technologie vyznačuje návratem k historickým prvkům, které se staletími vývoje natolik osvědčily, že je současné technologie nedokážou nahradit. Mezi takové interiérové záležitosti patří i kachlová kamna a tradiční krby. Dvě rozdílná topidla, jejichž vývoj je dovedl po staletích k dokonalosti, nemají v moderních výrobcích revoluční ekvivalent, který by dokázal poskytnout člověku stejný užitek a potěšení. Dnes máme díky přetrvávající profesi kamnářství a krbařství také v Ostravě možnost rozhodnout se jak pro tradiční kachlová kamna, tak pro krb. Přesto část zákazníků touží po topidle, které by spojovalo hlavní výhody obou těchto konstrukčně rozdílných topidel. Řešením jsou kachlové krby

 Kachlové krby (správněji nazývané krby s kachlovou obestavbou) jsou hybridními topidly, spojující výhody kachlových kamen a krbů. Z kachlových kamen si přinesly schopnost akumulace tepla z plamene i horkých zplodin do značné hmoty akumulační hmoty kachlí a cihlové obestavby, z krbů pak topeniště se zaskleným průhledem dvířek, umožňující romantický vizuální kontakt s hořícími poleny. Řadíme je mezi akumulační krby, podobně jako šamotové krby nebo mramorové krby.

 

 Kachlové krby Ostrava - komplexní nabídka krbů s kachlovou obestavbou

Kachlové krby OstravaNaše specializovaná krbařská divize Kachlové krby Ostrava se specializuje na dodávky a instalace kachlových krbů, realizace krbů s kachlovou obestavbou a jejich začleněním do teplovzdušných i teplovodních otopných systémů v objektech v oblasti města Ostrava i v Moravskoslezském kraji .

Naši krbaři z krbařství Krby Ostrava Vám pomohou s projektem a realizací kachlových krbů od posouzení Vašeho záměru, přes výběr modelu kachlového krbu, až po realizaci kachlového krbu či úplnou dodávku systému vytápění kachlovým krbem na klíč. Vyberte si z naší nabídky kachlový krb podle Vašich představ a ostatní již komplexně zařídí Kachlové krby Ostrava.

 Kamna a krby Ostrava a okolí

Mapa
Krbařské a kamnářské práce pro město Ostrava a okolní obce pro Vás zajišťuje krbařství - kamnářství

Krby Morava s.r.o. pobočka Ostrava

Administativní sídlo:
Nádražní 138b , Ostrava
IČ: 26840022


Provozovna: Ostrava


Telefony

 Kachlové krby Ostrava se zaměřují především na tradiční sálavé kachlové krby, tj. krby bez výměníku tepla, umožňující kvalitní a příjmé vytápění domů sálavým teplem. Kachlová obestavba krbu zajišťuje schopnost značné akumulace tepla během hoření krbu a pak jeho uvolňování po dlouhodu dobu po vyhasnutí ohniště.Kachlové krby dokážou vytápět i více místností z jednoho krbu

Díky tzv. hypokaust systému je možné jedním kachlovým krbem vytápět i více místností či pater z jednoho krbu, konstrukční řešení takového kachlového krbu však vyžaduje značné stavební úpravy objektu. Proto je vždy lepší, když se s instalací kachového krbu počítá již ve fázi projektování domu.

 Kachlové krby Ostrava mají v sortimentu nejen tradiční sálavé modely kachlových krbů. Moderní krbové vložky s výměníkem umožňují přenos tepla z krbu do systému teplovodního a teplovzdušného rozvodu tepla a vytápět tak celý dům z jednoho krbu. Nabízíme kachlové krby s výměníkem obou otopných systémů :

 • Teplovzdušné kachlové krby - kachlové krby s teplovzdušným výměníkem - umožňují vytápění jedné i více místností i pater jednoho objektu teplým vzduchem rozváděným z jediného krbu.
 • Teplovodní kachlové krby - kachlové krby s teplovodním výměníkem - při napojení na systém teplovodního vytápění ohřívají teplou vodu rozváděnou do otopných těles a do zásobníku teplé užitkové vody.

 

Proč zvolit vytápění kachlovým krbem a kdy se mu vyhnout

Sálavé vytápění domu kachlovým krbem má spoustu výhod, ale také zde existuje několik překážek, které mohou hrát roli v rozhodování zákazníka o pořízení kachlového krbu. Přibližme si ty nejdůležitější.

Výhody vytápění kachlovými krby

 • Sálavé teplo vnímá člověk příjemněji a přirozeněji než teplo konvekční
 • Vysoký komfort vytápění - u kachlových krbů bez roštu stačí přikládat 2x denně
 • Kachlový krb je krásný - je obvykle ústřední dominantou domu, určující charakter celého interiéru
 • Zdravotní výhody - nezpůsobuje víření prachu, rovnoměrně prohřátá místnost, nevysušují vzduch
 • Úsporné vytápění - dřevo v kachlovém krbu hoří pomalu, pocit tepla nastává i když je vzduch chladný
 • Hladká teplotní křivka - nehrozí teplotní skoky - kachlový krb se pomalu zahřívá a velmi pomalu chladne

Nevýhody kachlových krbů

 • Vysoké pořizovací náklady - zvláště při budování rozvodů tepla do dalších místností
 • Velký objem stavebních prací - především při budování rozvodů tepla v domě
 • Sálavé teplo netopí za roh - v místech bez přímé viditelnosti krbu se ztrácí pocit tepla
 • Potřeba prostoru - kachlové krby obvykle zabírají velkou podlahovou plochu
 • Značná hmotnost - kachlový krb váží stovky kilogramů, je potřeba dimenzovat nosnost podlahy

  


 

Kachlová krbová kamna - ideální topidlo nejen pro starší byty v Ostravě

 Bydlíte ve staré zástavbě v Ostravě nebo v Moravskoslezském kraji , máte v bytě či domě dostupný komín a přáli byste si krb s kachlovou obestavbou, ale nemáte dostatek prostoru pro postavení zděného kachlového krbu ? Kachlová krbová kamna Ostrava Pořiďte si kachlová krbová kamna. Krbová kamna jsou kompaktním provedením kachlového krbu i kamen v jednom.

Kachlová krbová kamna si lze vybrat ze stovek modelů a přizpůsobit tak jejich design stylu Vašeho bydlení. Navíc k jejich instalaci nepotřebujete stavební povolení a pořízení kachlových krbových kamen vyjde několikanásobně levněji než stavba zděného kachlového krbu.

Naše divize Krbová kamna Ostrava Vám pomůže s výběrem vhodných kachlových krbových kamen i s jejich instalací, která může být otázkou jednoho dne.

 


kachlové krby katalog Ostrava Krbaři Ostrava dodávají kachlové krby mnoha typů

 Krbaři Ostrava z divize Kachlové krby Ostrava dodávají v Ostravě a v Moravskoslezském kraji několik desítek typů kachlových krbů. Navštivte náš katalog kachlových krbů , vyberte si požadovaný model kachlového krbu, který se nejvíce blíží Vašim představám a zašlete nám Vaši poptávku. Naši krbaři se s Vámi obratem spojí, vypracují Vám zdarma cenovou nabídku na dodání vybraného modelu kachlového krbu a dohodnou s Vámi vše potřebné pro realizaci Vašeho záměru. 

  


 

 Kontaktujte nás ... 

 

POPTÁVKA NA KACHLOVÉ KRBY ON-LINE TELEFON

 Potřebuji dohodnout :

 • Krby a krbařské práce
 • Projektování kachlových krbů
 • Stavby a instalace kachlových krbů
 • Související topenářské práce

Poptávka zdarma na kachlové krby Ostrava

Kamnářské práce Ostrava - telefon zelená linka 800 888 801

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník ... obdržíte naši nabídku na kachlové krby

 Nezávazná poptávka na vytápění kachlovým krbem ve městě Ostrava a okolí 

 Poptávka zdarma na kachlové krby Ostrava

 

 


 

Kdo jsou Krbaři Ostrava ...

Kamnáři OstravaKrbaři Ostrava jsou vybraní odborníci krbařského řemesla, sdružení v národním řemeslnickém cechu EKOMPLEX - spotřebitelsky zaměřeném systému centrálně koordinovaných řemeslníků a instalatérských firem se zaměřením na krbařské práce a systémy vytápění budov kachlovým krbem pro oblast Ostrava a okolí Ostravy, které prošly náročným sítem výběru z hlediska kritérií, důležitých především pro Vás - zákazníky.

Zajišťují veškeré topenářské práce související s kachlovým krbem - instalace rozvodů tepla a vytápění kachlovým krbem v oblasti města Ostrava a v okolních městech a obcích. 

Na vyžádání poskytneme reference na uskutečněné zakázky z oboru kachlových krbů a vytápění tradičními topidly v oblasti Ostrava a Moravskoslezský kraj.

 

 ... a proč je zvolit pro Vaše krbařské práce

Naši odborníci - instalatéři vytápění kachlovým krbem v Ostravě jsou do řemeslnického cechu EKOMPLEX vybíráni podle přísných kritérií, důležitých především pro zákazníky :

Naši krbaři a krbaři realizují kachlové krby kdekoli v Ostravě

 • Dobré reference od zákazníků - ptáme se našich zákazníků v Ostravě, se kterými krbaři vytápění mají dobré zkušenosti
 • Dobré reference od krbařských firem - jen opravdu vyhlášený odborník v oboru si zaslouží doporučení od svých konkurentů
 • Kvalifikační předpoklady - členem může být jedině řemeslník s platným osvědčením o získaném vzdělání v oboru krbař
 • Dostatek zkušeností - podmínkou je minimálně 6 let zkušeností s provozováním krbařské praxe
 • Příjemné vystupování - vždy vlídný a ochotný přístup k zákazníkovi
 • Ochota k řešení problémů - samozřejmý konstruktivní přístup krbaře, když něco nevyjde podle očekávání nebo nastane reklamace
 • Dodržování dohod a cen - písemné i ústně uzavřené dohody, smlouvy a sjednané ceny musí být pro našeho krbaře prvořadé
 • Úcta k dodržování zákonů - náš krbař či krbař musí veškerou činnost provádět v souladu s obecně uznávanými a platnými zákony a předpisy
 • Kvalita práce - naši krbaři musí veškerou práci provádět kvalitně a v souladu s doporučenými postupy a technologiemi 
 • Kvalita materiálu - přísný důraz na používání jen kvalitních a vysokojakostních materiálů a jejich doporučených kombinací a aplikací

 

Krbaři Ostrava - krby - vytápění kachlovým krbem

 

 


Naše krbařství a kamnářství Moravskoslezský kraj

 

 

Naši odborníci na vytápění krby a kamny ve větších městech Moravskoslezského kraje

Pro obsluhu zákazníků mimo hlavní město Ostrava provádíme krbařské a kamnářské práce i ve všech dalších městech Moravskoslezského kraje :

Krby a kamna Ostrava Centrální dispečink krby a kamna Ostrava pro Moravskoslezský kraj.
   
Krby Opava Krbařské a kamnářské práce pro zákazníky na Opavsku  (Kamna Opava)
Krby Frýdek-Místek Krbařské a kamnářské práce na Frýdecko-Místecku (Kamna Frýdek-Místek)
Krby Karviná Krbařské a kamnářské práce v Karviné a na Karvinsku (Kamna Karviná)
Krby Třinec Krbařské a kamnářské práce na Třinecku (Kamna Třinec)
Krby Bohumín Krbařské a kamnářské práce v Bohumíně (Kamna Bohumín
Krby Český Těšín Krbařské a kamnářské práce na Těšínsku (Kamna Český Těšín)
Krby Bruntál Krbařské a kamnářské práce v Bruntále a na Bruntálsku (Kamna Bruntál)
Krby Orlová Krbařské a kamnářské práce v Orlové (Kamna Orlová)
Krby Nový Jičín Krbařské a kamnářské práce na Novojičínsku (Kamna Nový Jičín)
Krby Krnov Krbařské a kamnářské práce na Krnovsku a Osoblažsku (Kamna Krnov)
Krby Kopřivnice Krbařské a kamnářské práce Kopřivnice a Příbor (Kamna Kopřivnice)
Krby Havířov Krbařské a kamnářské práce Havířov (Kamna Havířov)
Krby Rýmařov Krbařské a kamnářské práce v okolí Rýmařova (Kamna Rýmařov)
Krby Vítkov Krbařské a kamnářské práce na Vítkovsku (Kamna Vítkov)
Krby Hlučín Krbařské a kamnářské práce na Hlučínsku (Kamna Hlučín)
Krby Kravaře Krbařské a kamnářské práce v Kravařích (Kamna Kravaře)
Krby Odry Krbařské a kamnářské práce v Odrách a okolí (Kamna Odry)
Krby Frenštát pod Radhoštěm Krbařské a kamnářské práce na Frenštátsku (Kamna Frenštát pod Radhoštěm)
Krby Frýdlant nad Ostravicí Krbařské a kamnářské práce na Frýdlantsku (Kamna Frýdlant nad Ostravicí)
Krby Jablunkov Krbařské a kamnářské práce na Jablunkovsku (Kamna Jablunkov)
Krby Bílovec Krbařské a kamnářské práce v Bílovci (Kamna Bílovec)

Dispečink Oblast obsluhovaná našimi kamnáři a krbaři - Moravskoslezský kraj
Ostrava Ostrava, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná, Hlučín, Bohumín, Český Těšín, Třinec, Nový Jičín, Bílovec, Vítkov, Hradec nad Moravicí, Bruntál, Krnov, Opava, Orlová, Rýmařov, Vítkov, Budišov nad Budišovkou, Město Albrechtice, Fulnek, Frenštát pod Radhoštěm, Odry, Frýdlant nad Ostravicí, Příbor, Čeladná, Studénka, Kopřivnice, Klimkovice, Horní Benešov, Dolní Benešov, Vratimov, Vrbno pod Pradědem, Osoblaha, Kravaře

 


 

Požádejte nás o cenovou nabídku krbařských prací

 Poptávka zdarma na kachlové krby Ostrava

 


  

Máte v pořádku komín ? 

Kominík OstravaPro připojení kachlových krbů na pevná paliva je nutné mít k dispozici komín. Ten musí mít vhodný průřez, který je dostatečný pro napojení výkonného topidla, a musí být v dobrém technickém stavu, dokladovaném protokolem o revizi. Ne každý dům v Ostravě disponuje odpovídajícím komínem.

Nemáte-li komín konstrukčně vhodný pro zamýšlený krb s výměníkem, není nic ztraceno. Naši kominíci nabízejí služby frézování komínů a vložkování komínů, které umožní uzpůsobit i nevyhovující komíny pro připojení výkonného kachlového krbu kdekoli v Ostravěa v Moravskoslezském kraji .

Další službou, potřebnou před napojením nového topidla, jsou Revize komínů Ostrava - náš kominík prohlédne komín a kouřovody a vystaví potřebný protokol o revizi komínu. Samozřejmým předpokladem provozu komínu je pravidelné čištění komínů, které zajišťuje naše kominictví službou Čištění komínů Ostrava


 

Speciální krbařské a kamnářské služby pro oblast Ostrava a Moravskoslezský kraj

 

 Krby s výměníkem Ostrava  Stavby a dodávky krbů s výměníkem tepla
 Teplovzdušné krby Ostrava  Stavby a dodávky krbů s teplovzdušným výměníkem tepla
 Teplovodní krby Ostrava  Stavby a dodávky krbů s teplovodním výměníkem tepla
 Krbové vložky Ostrava  Dodávky a instalace krbových vložek a jimi osazených krbů
 Kachlové krby Ostrava  Stavby a realizace kachlových krbů i s krbovou vložkou
 Zahradní krby Ostrava  Stavby a realizace zahradních venkovních krbů
 Krbová kamna Ostrava  Dodávky a instalace krbových kamen všech typů
 Kamna s výměníkem Ostrava  Stavby a dodávky kamen s výměníkem tepla
 Teplovzdušná kamna Ostrava  Stavby a instalace kamen s teplovzdušným výměníkem tepla
 Teplovodní kamna Ostrava  Stavby a instalace kamen s teplovodním výměníkem tepla
 Kachlová kamna Ostrava  Stavby a dodávky kachlových kamen mnoha provedení
 Akumulační kamna Ostrava  Stavby a instalace akumulačních kamen zděných i elektrických
 Litinová kamna Ostrava  Dodávky a instalace litinových kamen na dřevo i uhlí

 


Služby Ekomplex poskytované přímo pro město Ostrava

 • Instalatér Ostrava - komplexní nabídka instalatérských služeb z oboru voda-topení-plyn v oblasti Ostrava a okolí
 • Vodoinstalatér Ostrava - vodoinstalatérské práce, projektování, montáže a servis vodoinstalací v Ostravě a okolí
 • Plynoinstalatér Ostrava - plynoinstalatérské práce, projektování, montáže a servis plynoinstalací v Ostravě a okolí Ostravy
 • Revize plynu Ostrava - revize všech druhů plynových zařízení v Ostravě a okolí Ostravy
 • Topenář Ostrava - topenářské práce, projektování, montáže a servis vytápění pro město Ostrava a okolí
 • Malíř pokojů Ostrava - malířské služby, malíři pokojů, bytů a interiérů v Ostravě a okolí Ostravy
 • Natěrač Ostrava - natěračské práce, lakýrnické práce, ochranné nátěry v Ostravě a okolí Ostravy
 • Sádrokartonář Ostrava - sádrokartonářské práce, interiéry ze sádrokartonu v Ostravě a okolí Ostravy
 • Podlahy Ostrava - prodej a dovoz podlah a koberců v Ostravě a okolí Ostravy
 • Podlahář Ostrava - pokládání podlah a koberců, renovace podlah v Ostravě a okolí Ostravy
 • Revize elektro Ostrava - revize elektroinstalací a elektrospotřebičů v Ostravě a okolí Ostravy
 • Kominictví Ostrava - kominické služby, stavby, čištění a revize komínů v oblasti Ostrava a okolí Ostravy
 • Tepelná čerpadla Ostrava - specialisté na vytápění domů a budov v Ostravě a okolí tepelnými čerpadly
 • Servis notebooků Ostrava - největší servis notebooků v ČR je zde pro Vás již od roku 1996

 


 

print