Krbaři a kamnáři EKOMPLEX

Krby | Vše o vytápění krbem | Realizace a stavby krbůKontaktujte nás

 1. Zeptejte se
 2. Spočítáme
 3. Odpovíme

Naši kamnáři a krbaři v ČR :

Praha
- Středočeský kraj
Brno
- Jihomoravský kraj
Ostrava
- Moravskoslezský kraj
Plzeň
- Plzeňský kraj
Karlovy Vary
- Karlovarský kraj
Olomouc
- Olomoucký kraj
Liberec
- Liberecký kraj
Ústí nad Labem
Ústecký kraj
České Budějovice
- Jihočeský kraj
Jihlava
- Kraj Vysočina
Hradec Králové
- Královéhradecký kraj
Pardubice
- Pardubický kraj
Zlín
- Zlínský kraj

 


Doporučujeme

Navštivte odkazy v sekci partnerské stránky.

Krby se vyrábějí ve více druzích a provedeních. Liší se podle použitého stavebního materiálu, využití v interiérech a exteriérech, náročnosti stavby a transportu materiálu, ve výkonu a v dalších parametrech. 

Krby se vyrábějí v mnoha provedeních - jaké stavíme krby 

 

Základní rozdělení krbů z hlediska využití tepla plamenů

Otevřené krby se hodí do historických interiérůOtevřené krby bez krbové vložky umožňují primárně domácí posezení u otevřeného ohně bez nároků na funkci vytápění. Většina těchto klasických krbů je charakteristická otevřeným topeništěm, což umožňuje vzrušující kontakt s otevřeným ohněm, doprovázený slyšitelným praskáním dřeva a vůní pryskyřic.

Krby bez krbové vložky mají velmi malou účinnost vytápění - předávají teplo do místnosti jen přímým sáláním plamene a vyhřátým obezděním. Vytopení domu tímto druhem krbu trvá velmi dlouho a se značnou spotřebou dřeva, které s přímým přístupem vzduchu hoří velmi rychle. Přesto mají tyto tradiční krby svoje nezastupitelné místo právě pro neopakovatelnou atmosféru, kterou dokáží navodit díky přímému kontaktu s plamenem ohně.

 Krby obezděné s krbovou vložkou - primárním účelem krbu je vytápění místností, sekundárním požadavkem je dekorativnost. Ocelová nebo litinová krbová vložka má trojí účinek :

 • Zesiluje sálavý účinek krbu - krb je schopen vydávat vyšší výkon ve vyzařování sálavého tepla
 • Akumuluje teplo krbu - nezávisle na momentálním množství plamenů vyzařuje krb poměrně konstantní množství tepla - po vyhasnutí krbu tepelný výkon jen pozvolna a dlouho klesá.
 • Tepelný výměník - u teplovodních a teplovzdušných krbů plní krbová vložka funkci tepelného výměníku - předává teplo krbu do teplovzdušných nebo teplovodních rozvodů, které rozvádějí teplo krbu do více místností nebo i celého domu.

 

Krby s krbovou vložkou rozdělujeme podle konstrukce krbové vložky :

 Krby s krbovou vložkou

Krby s výměníkem

 • Krby teplovzdušné - krbová vložka je konstruována jako výměník tepla mezi krbem a teplovzdušným systémem rozvodu tepla
 • Krby teplovodní - krbová vložka funguje jako výměník tepla mezi krbem a teplosměnnou vodou v uzavřeném okruhu rozvodu vytápění

 

Krby bez výměníku

 • Krby sálavé  - krbová vložka nefunguje jako výměník tepla pro jeho rozvod po domě, ale slouží k zesílení sálavého účinku krbu - neobsahuje výměník tepla anebo krbová vložka není jako výměník tepla využitá 

 

 

Speciální krby s odlišnou konstrukcí

Akumulační krby dokážou vytápět celý byt

Akumulační krby - teplo z krbu se akumuluje do zásobníku teplé vody - z něj je pak dům vytápěn i po vyhasnutí krbu. Krb se takto stává nejen lokálním topidlem, ale s pomocí rozvodů tepla a soustavy otopných těles zajišťuje vytápění i vzdálených místností bez potřeby vybudování teplovzdušných rozvodů.

Ekologické krby - krby se zvýšenou účinností vytápění, krby spalující paliva vyrobená z odpadních surovin, krby bez emisí toxických zplodin a jiná zařízení přinášející významné úspory nebo přispívající k ochraně a šetření životního prostředí.  

Elektrické krby - elektrická přímotopná tělesa konstruována tak, aby vizuálně, zvukově i tepelně imitovala provoz skutečného krbu. Nepatří tak mezi pravé krby, ale spíše mezi speciální přímotopy.

Krby na biolíh - (tzv. bio-krby) - speciální topidla spalující tekuté palivo na bázi líhu - obejdou se bez komínu a provozují se přímo v obytných místnostech jako topidlo s otevřeným plamenem

 

Rozdělení krbů podle materiálu obezdění

Kachlové krby - krby s obezděním ze speciálních ozdobných kachlí - spojení funkce krbu a tradičních krbových kamen

Šamotové krby - krby postavené ze šamotových cihel - vysoký topný výkon a schopnost akumulace tepla

Kamenné krby - krby s obezděním z různých druhů kamene - opracovaného i přírodního 

Mramorové krby - krby s obezděním z mramorových dílců anebo obložené mramorovými vnějšími kachlemi

Krby z jiných materiálů - kombinace oceli, skla, dřeva, výrobky z nerezu a dalších materiálů - především u napodobenin pravých krbů 

 

Rozdělení krbů podle umístění

Zahradní krbyInteriérové krby - všechny krby umístěné uvnitř interiérů - plní obvykle estetickou funkci i funkci domovního topidla

Zahradní krby - venkovní krby sloužící převážně k zahradnímu grilování, uzení masa anebo k prostému posezení u ohně  

 

Krbové vložky

Krbová vložka Krbové vložky jsou základním funkčním prvem obezděných krbů a dodávají se často samostatně. Jejich funkcí je zesílení topného účinku krbu, schopnost akumulace tepla a většinou také funkce tepelného výměníku mezi teplem krbu a teplosměnným médiem rozvádějícím teplo do dalších místností domu. Obestavěním ocelové nebo litinové krbové vložky vznikne krb s krbovou vložkou, který se může obezděním libovolně přizpůsobit designu místnosti.


 

 Provádíme dodávky a stavby krbů všech druhů

Naši zkušení krbaři provádějí kvalifikované stavby krbů všech typů. Nabízíme komplexní realizaci vytápění krby pro domácnosti, firmy i instituce. 


 

 Kontaktujte nás ... 

 

POPTÁVKA NA KRBY ON-LINE TELEFON

 Potřebuji dohodnout

 • Krby a krbařské práce
 • Vytápění krbem
 • Projektování krbu
 • Jiné krbařské práce
 • Jiné topenářské práce

Havárie vytápění a rozvodů tepla - horká linka

Krbařské a kamnářské práce - telefon zelená linka 800 888 801

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník ... obdržíte naši nabídku na krby

 Nezávazná poptávka na krby a vytápění krbem 

 Poptávka zdarma na kamna a krby

 

 


 

Naši krbaři realizují vytápění všemi druhy krbů kdekoli v ČR

Naši krbaři provedou kvalitně, rychle a levně stavby krbů kdekoli v České republice. Realizujeme stavby krbů a celých systémů vytápění krby ve všech typech objektů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  

Vyberte si Vaše nejbližší krbaře ... 

 

Díky dobrému pokrytí ČR našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci vytápění všemi druhy krbů bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy. 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku krbařských prací

 

Poptávka na krby

print