Krbaři a kamnáři EKOMPLEX

Krby a kamna | Krbařství - kamnářství DobruškaKontaktujte nás

 1. Zeptejte se
 2. Spočítáme
 3. Odpovíme

Naši kamnáři a krbaři v ČR :

Praha
- Středočeský kraj
Brno
- Jihomoravský kraj
Ostrava
- Moravskoslezský kraj
Plzeň
- Plzeňský kraj
Karlovy Vary
- Karlovarský kraj
Olomouc
- Olomoucký kraj
Liberec
- Liberecký kraj
Ústí nad Labem
Ústecký kraj
České Budějovice
- Jihočeský kraj
Jihlava
- Kraj Vysočina
Hradec Králové
- Královéhradecký kraj
Pardubice
- Pardubický kraj
Zlín
- Zlínský kraj

 


Doporučujeme

Navštivte odkazy v sekci partnerské stránky.

 Krby a kamna patří mezi tradiční topidla, jejichž užitek a krása provází člověka již stovky let. Naše krbařství a kamnářství "Krby a kamna Dobruška" zajistí spolehlivé vytápění domů krbem a kamny ve městě Dobruška a jeho okolí. Dopřejte si krb či kamna a těšte se z jeho designu i příemného sálavého tepla.

Krby a kamna Dobruška - spolehlivé vytápění tradičními topidly

Krby a kamna Dobruška nabízejí řešení vytápění krbem a kamny v Dobrušce Stovky let vývoje a užívání tradičních topidel dovedly krby a kamna k dokonalosti, jimž se současné moderní systémy vytápění zatím jen pomalu snaží přiblížit. Také pro město Dobruška platí, že nejen ve starých domech, ale také v mnoha moderních domácnostech a moderních stavbách v Dobrušce lze narazit na kamna a krby jako hlavní nebo pomocný zdroj vytápění. Tak jako pro mnoho jiných věcí, které člověk užívá po takto dlouhou dobu, platí i pro krby a kamna, že je jen málo funkcí, které lze dalším vývojem vylepšit a zvýšit tak významně jejich užitek. Přesto i u takto prověřených topidel lze zkombinovat tradiční vzhled a provedení s moderními technologiemi.

Současná kamna a krby lze velmi účinně zapojit do moderních systémů vytápění domů a využívat je nejen k potěšení, ale také k citelným úsporám nákladů na topení , které nejen v Dobrušce neustále rostou.

 Kamna a krby Dobruška a okolí

Mapa
Krbařské a kamnářské práce pro město Dobruška a okolní obce pro Vás zajišťuje krbařství - kamnářství

Cech řemeslníků Ekomplex

Administativní sídlo:
Výstavní 1928/9, Ostrava - Moravská Ostrava
IČ: 28648684


Provozovna: Dobruška


Telefony

 

Krbařství Dobruška a Kamnářství Dobruška splní Vaše sny o vytápění krbem či kamny

Krbařství a kamnářství pro oblast města Dobruška a okolí, vystupující pod jednotnou značkou Krby Dobruška a Kamna Dobruška, mají mnohaleté zkušenosti se stavbou krbů a kamen, a také s jejich začleňováním do otopných systémů obytných staveb. Nejen v Dobrušce, ale i v řadě okolních obcí a měst provozuje mnoho majitelů domů a bytů kamna a krby, které dodaly naše divize Krbařství Dobruška nebo Kamnářství Dobruška.

Dopřejte si moderní krb nebo kamna také v Dobrušce Bydlíte v Dobrušce nebo v okolí Dobrušky a přáli byste si splnit Váš sen o romantických večerech strávených v příjemném teplu u krbu či kamen ? Pak jsou zde naši krbaři a kamnáři právě pro Vás. Ochotně Vás provedeme naší nabídkou, zahrnující krby a kamna desítek modelů i možnost nechat si postavit krb nebo kamna zcela originální.

Vyslechneme si Vaše představy a pomůžeme Vám nalézt spolehlivé, estetické, plně funkční a ekonomicky výhodné řešení vytápění Vašeho bytu či domu krbem nebo kamny.

Vypracujeme Vám nezávaznou cenovou nabídku a je pak jen na Vás, zda si budete přát ji zrealizovat. V takovém případě pracovníci divizí Krby Dobruška a Kamna Dobruška provedou vše pro to, abyste se mohli těšit z vytouženého krbu či kamen co nejdříve.  

 

 Provádíme v Dobrušce dodávky a stavby kamen všech druhů

Krby a kamna Dobruška zajistí komplexní realizaci vytápění krbem nebo kamny

Naši krbaři a kamnáři realizují vytápění všemi druhy kamen a krbů kdekoli v Dobrušce a okolí. Realizujeme stavby krbů a kamen i celých systémů vytápění krbem či kamny ve všech typech objektů v okolí města Dobruška. Náš tým kamnářů a krbařů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací v Dobrušce i v okolí Dobrušky a na jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.  Poradíme Vám s výběrem vhodného typu a provedení kamen, zajistíme vše od přípravy objektu přes vlastní stavbu krbu či kamen až po jeho kolaudaci tak, abyste po zaplacení mohli ihned v krbu či kamnech zatopit a těšit se z krásy klasického interiérového topidla i příjemného sálavého tepla.


 

 Kontaktujte nás ... 

 

POPTÁVKA NA KRBY a KAMNA ON-LINE TELEFON

 Potřebuji dohodnout :

 • Kamna a kamnářské práce
 • Krb a krbařské práce
 • Projektování krbů a kamen
 • Stavby krbů a kamen
 • Související topenářské práce

Poptávka zdarma na krby a kamna Dobruška

Krbařské a kamnářské práce Dobruška - telefon zelená linka 800 888 801

  

 

 

 Využijte poptávkový dotazník ... obdržíte naši nabídku na krby / kamna

 Nezávazná poptávka na vytápění krbem a kamny ve městě Dobruška a okolí 

 Poptávka zdarma na kamna a krby Dobruška

 

 


  

Krbaři Dobruška - jaké dodáváme a stavíme krby

Krbařství Dobruška dodá a postaví jakýkoli typ krbu Krbařství Dobruška nabízí typové krby i stavby unikátních krbů celé řady konstrukcí. Výběru správného druhu krbu doporučujeme věnovat patřičnou pozornost, neboť ne každý krb je vhodný pro jakékoli použití a zamýšlený způsob vytápění. U jednotlivých typů krbů naleznete na našem webu jejich charakteristické vlastnosti a seznámíte se s jejich výhodami i nevýhodami. Přestože respektujeme přání zákazníka, doporučujeme konzultaci výběru krbu a řešení jeho zastavění do konstrukce domu s našimi odborníky na krby. Krbaři Dobruška vyhodnotí Váš záměr a kvalifikovaně posoudí, zda je Vámi vybraný krb vhodný pro realizaci ve Vašem domě či bytu, případně poradí s přípravou bydlení pro možnost instalace krbu. 

 

Otevřené krby Dobruška Otevřené krby

Otevřené krby jsou klasické krby s otevřeným ohništěm, zpravidla bez krbové vložky. Přejete-li si naplno užívat přítomnosti ohně a pozorovat plameny bez překážky mezi Vámi a ohništěm, pak je pro Vás tento typ krbu ten pravý. Nečekejte od něj ale zásadní přínos k úsporám vytápění domu. Krby Dobruška nabízejí stavby několika desítek modelů otevřených krbů.

 

Krby s krbovou vložkou a výměníkem DobruškaKrby s krbovou vložkou 

 Krby s krbovou vložkou jsou krby, které nemají otevřené ohniště. Jejich jádro tvoří krbová vložka - litinová konstrukce zesilující sálavý účinek krbu anebo rozšiřující možnosti krbu o schopnost vytápění dalších místností a pater domu - tzv. krby s výměníkem. Krby Dobruška nabízejí desítky modelů krbů s krbovou vložkou všech konstrukcí. Podle způsobu přenosu tepla do dalších místností rozlišujeme tři druhy krbů s krbovou vložkou :

 • Sálavé krby s krbovou vložkou - krby, jejichž krbové vložka slouží výhradě k zesílení sálavého účinku krbu a neobsahuje výměník tepla.
 • Teplovzdušné krby - krby, jejichž jádrem je krbová vložka s teplovzdušným výměníkem - umožňuje přenos tepla z ohniště krbu do systému teplovzdušného vytápění, jímž je možné vytápět buďto místnost s krbem anebo i několik nepříliš vzdálených místnostía pater jednoho domu.
 • Teplovodní krby - krby, jejichž jádro tvoří krbová vložka s teplovodním výměníkem - umožňuje přenos tepla z ohniště do systému teplovodního vytápění, jímž lze vytápět celý dům i s místnostmi vzdálenými od krbu nebo i několik pater domu. Obvykle je systém teplovodního vytápění doplněn o další nezávislé topidlo.

 

Akumulační krby DobruškaAkumulační krby

Akumulační krby jsou krby s konstrukcí vycházející z osvědčených principů kamen. Kromě přímého sálavého účinku, případně rozšířeného o rozvod tepla pomocí výměníku, mají výraznou schopnost akumulace tepla ve hmotě krbové obestavby. Toto nastřádané teplo pak dokáží akumulační krby vydávat ještě dlouho poté, co vyhasne oheň. Mezi akumulační krby patří krby zhotovené z materiálů se schopností akumulace tepla, jako jsou kamnářské kachle, mramor, kámen, šamot, určitou schopnost akumulace má i litina krbové vložky. Krbaři Dobruška dodávají akumulační krby v desítkách modelů.

 

Šamotové krby Dobruška

Šamotové krby

Šamotové krby jsou akumulační krby s nejnižší pořizovací hodnotou, ale vysokým akumulačním účinkem. Jejich vyzdívka i krbová obestavba je zhotovena z šamotových kamnářských cihel. Nejsou tak dekorativní jako například kachlové nebo mramorové krby, zato akumulační schopností tyto cenné materiály převyšují. Šamotové cihly se pro svoji žáruvzdornost navíc využívají prakticky u všech ostatních druhů krbů k vyzdění vnitřních částí krbových vložek a komor vystavených velkému žáru. Krby Dobruška nabízejí stavby šamotových krbů vždy s ohledem na styl vlastní konkrétnímu domu.

 

Kachlové krby DobruškaKachlové krby

Kachlové krby jsou akumulační krby, jejichž krbová obestavba je zhotovena z kamnářských kachlí, jádro je obvyke vyzděno ze šamotových cihel. Kromě výrazné schopnosti akumulace tepla vynikají kachlové krby svojí krásou, neboť kamnářské kachle s reliéfy a ornamenty mají významný dekorativní účinek. Kachlový krb se prakticky vždy stává ústředním designovým prkem místnosti, do níž je zastavěn. Kostrukčně se obvykle jedná o plnohodnotná kachlová kamna doplněná o krbovou vložku. Krby Dobruška provádejí stavby kachlových krbů typových i unikátních podle zamýšleného designu interiéru.

 

Mramorové krby DobruškaMramorové krby

Mramorové krby jsou akumulační krby s krbovou obestavbou provedenou z mramoru. Kromě výrazné akumulační schopnosti a sálavého účinku je jejich předností honosný a reprezentační vzhled, proto se obvykle stavějí v místnostech a prostorách, které mají deklarovat vysoké sociální postavení jejich majitele a jeho smysl pro vytříbený styl. Dobře se vyjímají v interiérech vybavených v historickém, loveckém nebo monumentálním stylu. Snad nejtypičtějším provedením jsou portálové mramorové krby, často otevřené bez krbové vložky. Krbaři Dobruška umějí postavit mramorové krby prvotřídního vzhledu a kvality.

 

Kamenné krby DobruškaKamenné krby

Kamenné krby jsou tradičními krby s krbovou obestavbou z kamene s akumulační schopností a monumentálním vzhledem. Velmi dobře ladí s jednoduchým interiérem vybaveným masívním dřevěným nábytkem, bytelnými doplňky a s velkým prostorem. Nicméně svoje místo si najdou i na chalupách a malých chatách, kde podtrhnou přírodní styl a robustnost konstrukce stavby. Mají dobrou schopnost akumulace, naproti tomu velmi dlouho trvá, než se prohřejí a začnou teplo vydávat. Krby Dobruška dodávají kamenné krby unikátních designů vytvořených na míru dle přání zákazníka. 

 

Ekologické krby

Ekologické bio krby DobruškaEkologické krby zahrnují několik zajímavých řešení, které zvyšují ekologický přínos již tak vysoce ekonomického a ekologického vytápění krbem. Jsou konstruovány k vytápění palivy, která buďto neprodukují žádné škodlivé zplodiny, anebo umožňují spalování paliv vyrobených z biologického odpadu. Mezi eko-krby patří zejména : 

 • Krby na biolíh - tzv. bio-krby jsou speciální topidla, jejichž palivem je speciální biolíh - alkohol produkující při hoření jen vodní páru a zdraví neškodné sloučeniny. Jejich hlavní výhodou je skutečnost, že pro provoz bio-krbu není potřeba žádný komín a je možné je provozovat prakticky v jakékoli místnosti včetně panelových bytů.
 • Krby na pelety - Krby na pelety Dobruškakrby zvláštní konstrukce, umožňující spalování biomasy slisované do formy pelet. Mají topeniště umístěné pod úrovní roštu, takže do viditelného prostoru zasahují jen plameny. Kromě levného paliva je jejich hlavní výhodou možnost automatizace provozu - do zásobníku nasypeme zásobu pelet, nastavíme požadovanou teplotu a automatika již sama řídí intenzitu hoření i po několik desítek hodin bez lidského zásahu

 

elektrické krby DobruškaElektrické krby

Elektrické krby jsou zvláštní skupinou topidel. Ačkoli svým vzhledem, světelnými a akustickými efekty obvykle co nejvěrněji napodobují skutečné krby na dřevo, ve skutečnosti se jedná o elektrické přímotopy. Je možné je provozovat jako elektrická topidla v každém interiéru, se skutečnými krby však nemají kromě vzhledu a produkce tepla mnoho společného. Krbařství Dobruška Vám dodá a nainstaluje elektrické krby podle Vašeho přání.

 

Zahradní krby DobruškaZahradní krby

Zahradní krby jsou neodmyslitelnou součástí českých zahrad a bez kompromisů plní především funkci ústředního dekorativního prvku zahrady, kde společně s posezením a případně i altánem slouží jako místo ke stmelování rodiny, k setkávání s přáteli a samozřejmě i přípravě jídel na otevřeném ohni. Po setmění pak umožňují dlouhé debaty na jakékoli téma inspirované hleděním do plápolajících plamenů, které nikomu nezevšední. Vzhledem ke konstrukci a umístění nepovažujeme zahradní krby za topidla. Krbaři Dobruška dodávají desítky typových zahradních krbů, případně dovedou postavit originální zahradní krb podle představ zákazníka či podle vlastního návrhu zahradního designéra.

 

Kamnáři Dobruška - jaká dodáváme a stavíme kamna

Historie kamen je stará jako lidstvo samo. Již ve starověku bývala kamna tím prvním, co člověk postavil, když se rozhodl zůstat na novém místě. Teprve kolem kamen postavil chýši či dům. Kamnáři Dobruška však bez problémů zvládají postupovat zcela opačně. Jakýkoli dům v Dobrušce nebo v okolí Dobrušky dokážou vybavit kamny takového vzhledu a typu, který co nejlépe podtrhne styl požadovaný zákazníkem a kamna se stanou nejen významným designovém prvkem domácnosti, ale také výkonným topidlem, které dovede ušetřit významnou část nákladů na topení. Naše divize Kamna Dobruška dodává kamna všech obvyklých konstrukcí :

Sálavá kamna DobruškaSálavá kamna

Sálavá kamna jsou typickou aplikací kamen - slouží k vytápění místností sálavým teplem. Právě sálavé teplo je tím, co nejvýrazněji odlišuje topení kamny od vytápění klasickými radiátory, konvektory či jinými obvyklými konvekčními otopnými tělesy. Přenos tepla sáláním prohřívá celý organismus a působí na tělo přirozeně, stejně jako teplo letního slunce. Pomocí speciální konstrukce sálavých kamen (tzv. hypokaust systém) lze sálavým teplem vytápět jedněmi kamny i více přilehlých místností či pater. Sálavým teplem však nelze vytápět místnosti, které s kamny nesousedí. Kamna Dobruška dodávají sálavá kamna všech typů a provádějí stavby originálních kamen na míru domu podle přání zákazníka. 

 

Teplovzdušná kamna s výměníkem DobruškaKamna s výměníkem tepla

Kamna s výměníkem jsou kamna vybavená dvojplášťovou konstrukcí, která slouží jako výměník tepla mezi plameny ohně a teplosměnným médiem. Tímto je buďto vzduch anebo voda. Ve výměníku se teplosměnné médium ohřívá a následně je jím teplo rozváděno do místnosti s kamny, případně i do dalších místností a pater domu. Jako výměník tepla dnes nejčastěji slouží teplovzdušná nebo teplovodní krbová vložka, čímž se prakticky smazává rozdíl mezi kamny a krbem s výměníkem - rozdíl je hlavně v akumulačí hmotě, která je u kamen tvořena vyzdívkou a pláštěm, zatímco u krbů se klade hlavní důraz na viditelé ohniště. Kamnáři Dobruška dodávají všechny obvyklé druhy kamen s výměníkek tepla : 

 • Teplovzdušná kamna - kamna s teplovzdušným výměníkem - teplo se z ohniště předává nejen do hmoty vyzdění a pláště kamen, ale také vzduchu v komoře teplovzdušného výměníku. Ohřátý vzduch je pak průduchy vyfukován do místnosti anebo je systém teplovzdušného vytápění rozvádí do dalších nepříliš Teplovodní kamna s výměníkem Dobruškavzdálených místností a pater domu. Ve spojení s fitrací vzduchu je pak tento systém vhodný i pro alergiky.
 • Teplovodní kamna - kamna s teplovodním výměníkem - teplo produkované hořením je přenášeno do vody, která protéká dvojitým pláštěm kamen. Teplovodní výměník je pak napojen na systém teplovodního vytápění, kterým je teplo rozváděno i do odlehlých místností a pater, kde je pak předáváno do prostoru pomocí radiátorů a konvektorových otopných těles. Takto je z jedněch kamen možné vytápět celý dům.

 

Krbová kamna 

Krbová kamna Dobruška

Krbová kamna jsou topidlem, které spojuje výhody krbu i kamen - obvykle se jedná o rozměrově malé topidlo, postavené na podlaze místnosti a napojené rourou na komín. Na rozdíl od klasických chalupářských kamen jsou však krbová kamna vybavena krbovou vložkou, takže umožňují potěšení z pohledu do plápolajících plamenů. Dražší typy jsou vybaveny i výměníkem tepla. V současnosti jsou krbová kamna nejprodávanějším topidlem ze sortimentu krbů a kamen. Rovněž Kamna Dobruška nabízejí desítky typů katalogových typových krbových kamen několika prověřených výrobců. Rádi Vám zašleme katalog krbových kamen, z něhož si vybere krbová kamna podle svého vkusu opravdu každý. 

 

Akumulační kamna Dobruška

Akumulační kamna

Akumulační kamna jsou typickým představitelem zděných kamen - krbová vyzdívka a plášť kamen je tvořen hmotou dobře akumulující teplo. Díky tomu mají akumulační kamna vyrovnanou a hladkou teplotní křivku - delší dobu se nahřívají, mají malé výkyvy topného výkonu a i po vyhasnutí plamene několik hodin teplo vydávají. Mezi akumulační kamna se do jisté míry řadí i litinová kamna, typickými představiteli jsou však především tradiční šamotová a kachlová kamna. Zvláštní skupinou akumulačních kamen jsou pak elektrická akumulační kamna, ty ale patří mezi elektrické přímotopy. Kamna Dobruška dodávají a montují akumulační kamna všech typů.

 

Šamotová kamna DobruškaŠamotová kamna

Šamotová kamna patří mezi tradiční zděná kamna s vysokým stupněm akumulace tepla a vysokou žáruvzdorností. Umožňují topit i velmi výhřevnými palivy. Klasická šamotová kamna - kamna se šamotovou vyzdívkou i pláštěm, se dobře hodí na chaupy, chaty i do interiérů laděných v selském stylu. Oproti kachlovým kamnům jejich pořízení vychází levněji, přesto je v topném účinku plně nahradí. Šamotové cihly bývají však součástí vyzdívky i ostatních druhů kamen s pláštěm z jiných materiálů. Kamnářství Dobruška realizuje stavby šamotových kamen mnoha různých tvarů a provedeni, vždy však respektujeme styl místnosti, domu i přání zákazníka. 

 

Kachlová kamna DobruškaKachlová kamna

Kachlová kamna jsou královskou třídou mezi kamny - jejich topné vlastnosti, schopnost akumulace tepla a především krása kachlových kamen je předurčují do všech klasických interiérů od horských chalup až po hrady a zámky. Kvalifikovaní Kamnáři Dobruška nabízejí stavby kachlových kamen libovolných tvarů, rozměrů, technického a designového provedení. Dodáváme kachlová kamna sálavá i s teplovzdušným či teplovodním výměníkem. Na přání doplníme kachlová kamna i krbovou vložkou, případně napojíme kamna na stávající systém vytápění. 

 

Litinová kamna DobruškaLitinová kamna

Litinová kamna spojená s komínem ocelovou komínovou rourou patří ke klasice našich chat, chalup, rekreačních objektů, ale setkáváme se s nimi i ve starších bytech staré městské zástavby v Dobrušce. Tradiční samostojná litinová kamna vynikají svojí jednoduchostí, provozní spolehlivostí, nízkou pořizovací cenou a schopností spalování více druhů levných paliv od dřeva až po koks. Do neoklasických interiérů se však s oblibou umísťují i zdobená litinová kamna s důrazem na jednoduchý design, která podtrhují dobře styl třicátých let. Kamna Dobruška dodávají litinová kamna jednoduchá i okrasná - zákazník si vybere z desítek modelů.

 

Chalupářská plechová kamna DobruškaChalupářská kamna

Chalupářská kamna patří na každou chalupu či chatu, u nichž není na prvním místě designová čistota interiéru, ale především možnost rychlého vytopení s minimálními náklady. Díky své konstrukční jednoduchosti lze obyčejná ocelová chalupářská kamna dopravit i do nejodlehlejší chaloupky, kde je pak stačí jen napojit rourou na komín a můžeme ihned zatopit. Nevýhodou chalupářských kamen je jejich malá efektivita - neobsahují žádné teplosměnné komory ani akumulační hmotu, proto mnoho tepla uniká bez užitku do komína. Kamnáři Dobruška dodávají klasická chalupářská kamna jednoduchých konstrukcí s důrazem na nízkou cenu, vysokou funkčnost a vysoký topný výkon. 

 

Kuchyňské sporáky DobruškaKuchyňské sporáky

Kuchyňské sporáky jsou neodmyslitelou součástí starších odlehlých domků a chalup, do nichž dosud nedorazil plyn a mnohdy ani elektřina. Spojení kamen s troubou a plotnou umožňuje přípravu jídel vařením i pečením jen za pomocí klasických paliv. S ohledem na minimalizaci prašnosti a zachování čistoty doporučujeme zatápění v kuchyňském sporáku jen suchým dřevem. Kromě možnosti přípravy jídel jsou kuchyňské sporáky plnohodnotnými topidly, která dovedou vyhřát kuchyň stejně rychle a jednoduše jako obyčejná chalupářská kamna. Kamnářství Dobruška nabízí kuchyňské sporáky několika výrobců včetně jejich instalace u zákazníka. 

 

Kamna na biolíh DobruškaEkologická kamna

Ekologická kamna zahrnují několik zajímavých řešení, které zvyšují ekologický přínos již tak vysoce ekonomického a ekologického vytápění kamny. Jsou konstruována k vytápění palivy, která buďto neprodukují žádné škodlivé zplodiny, anebo umožňují spalování paliv vyrobených z biologického odpadu. Mezi eko-kamna patří zejména : 

 • Kamna na biolíh - tzv. bio-kamna jsou speciální topidla, jejichž palivem je speciální biolíh - alkohol produkující při hoření jen vodní páru a zdraví neškodné sloučeniny. Jejich hlavní výhodou je skutečnost, že pro provoz bio-kamen není potřeba žádný komín a je možné je provozovat prakticky v jakékoli místnosti včetně Kamna na pelety Dobruškapanelových bytů.
 • Kamna na pelety - kamna zvláštní konstrukce, umožňující spalování biomasy slisované do formy pelet. Mají topeniště umístěné pod úrovní roštu, takže do viditelného prostoru zasahují jen plameny. Kromě levného paliva je jejich hlavní výhodou možnost automatizace provozu - do zásobníku nasypeme zásobu pelet, nastavíme požadovanou teplotu a automatika již sama řídí intenzitu hoření v kamnech i po několik desítek hodin bez lidského zásahu

 

Elektrická kamna DobruškaElektrická kamna

Elektrická kamna jsou speciální skupinou topidel. Svým vzhledem i světelnými a akustickými efekty často co nejvěrněji napodobují skutečná kamna na dřevo, ve skutečnosti se však jedná o elektrické přímotopy. Provozují se jako elektrická topidla v jakémkoli interiéru, kde není možné nebo žádoucí napojit kamna na komín anebo topit pevnými palivy, se skutečnými kamny ale nemají kromě vzhledu a produkce tepla mnoho společného. Mezi elektrickými kamny jsou i kamna pro speciální použití - například elektrická kamna pro domácí sauny. Kamna Dobruška dodávají elektrická kamna včetně jejich instalace, většinou ale nákup a instalaci elektrických kamen zvládne zákazník svépomocí.

 


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku kamnářských nebo krbařských prací

 

Poptávka na kamna

Díky dobrému pokrytí Dobrušky našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci vytápění všemi druhy krbů a kamen bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy v Dobrušce a okolí Dobrušky.


 

Kdo jsou Krbaři a kamnáři Dobruška ...

Krbaři a kamnáři DobruškaKrbaři a kamnáři Dobruška jsou vybraní odborníci krbařského a kamnářského řemesla, sdružení v národním řemeslnickém cechu EKOMPLEX - spotřebitelsky zaměřeném systému centrálně koordinovaných řemeslníků a instalatérských firem se zaměřením na krbařské a kamnářské práce a systémy vytápění budov krby a kamny pro oblast Dobruška a okolí Dobrušky, které prošly náročným sítem výběru z hlediska kritérií, důležitých především pro Vás - zákazníky.

Zajišťují veškeré topenářské práce související s kamny a krby - instalace rozvodů tepla a vytápění krbem a kamny v oblasti města Dobruška a v okolních městech a obcích. 

Na vyžádání poskytneme reference na uskutečněné zakázky z oboru krbů a kamen a vytápění tradičními topidly v oblasti Dobruška a Královéhradecký kraj.

 

 ... a proč je zvolit pro Vaše krbařské a kamnářské práce

Naši odborníci - instalatéři vytápění kamny a krby v Dobrušce jsou do řemeslnického cechu EKOMPLEX vybíráni podle přísných kritérií, důležitých především pro zákazníky :

Naši krbaři a kamnáři realizují kamna a krby kdekoli v Dobrušce

 • Dobré reference od zákazníků - ptáme se našich zákazníků v Dobrušce, se kterými krbaři a kamnáři vytápění mají dobré zkušenosti
 • Dobré reference od krbařských - kamnářských firem - jen opravdu vyhlášený odborník v oboru si zaslouží doporučení od svých konkurentů
 • Kvalifikační předpoklady - členem může být jedině řemeslník s platným osvědčením o získaném vzdělání v oboru krbař a kamnář
 • Dostatek zkušeností - podmínkou je minimálně 6 let zkušeností s provozováním krbařské a kamnářské praxe
 • Příjemné vystupování - vždy vlídný a ochotný přístup k zákazníkovi
 • Ochota k řešení problémů - samozřejmý konstruktivní přístup topenáře, když něco nevyjde podle očekávání nebo nastane reklamace
 • Dodržování dohod a cen - písemné i ústně uzavřené dohody, smlouvy a sjednané ceny musí být pro našeho topenáře prvořadé
 • Úcta k dodržování zákonů - náš krbař či kamnář musí veškerou činnost provádět v souladu s obecně uznávanými a platnými zákony a předpisy
 • Kvalita práce - naši krbaři a kamnáři musí veškerou práci provádět kvalitně a v souladu s doporučenými postupy a technologiemi 
 • Kvalita materiálu - přísný důraz na používání jen kvalitních a vysokojakostních materiálů a jejich doporučených kombinací a aplikací

 

Krbaři a kamnáři Dobruška - krby a kamna - vytápění krbem a kamny

 

 


Naše krbařství a kamnářství Královéhradecký kraj

 

 

Naši odborníci na vytápění krby a kamny ve větších městech Královéhradeckého kraje

Pro obsluhu zákazníků mimo hlavní město Hradec Králové provádíme krbařské a kamnářské práce i ve všech dalších městech Královéhradeckého kraje :

Krby a kamna Hradec Králové Centrální dispečink krby a kamna Hradec Králové pro Královéhradecký kraj a Hradec Králové
Krby Trutnov Krbařské a kamnářské práce na Trutnovsku (Kamna Trutnov)
Krby Náchod Krbařské a kamnářské práce ve městě Náchod a v okolí (Kamna Náchod)
Krby Vrchlabí Krbařské a kamnářské práce ve Vrchlabí a v Podkrkonoší (Kamna Vrchlabí)
Krby Jičín Krbařské a kamnářské práce na Jičínsku (Kamna Jičín)
Krby Rychnov nad Kněžnou Krbařské a kamnářské práce na Rychnovsku (Kamna Rychnov nad Kněžnou)
Krby Nová Paka Krbařské a kamnářské práce v Nové Pace (Kamna Nová Paka)
Krby Hořice Krbařské a kamnářské práce na Hořicku (Kamna Hořice)
Krby Nový Bydžov Krbařské a kamnářské práce v Novém Bydžově (Kamna Nový Bydžov)
Krby Dvůr Králové nad Labem Krbařské a kamnářské práce na Královédvorsku (Kamna Dvůr Králové nad Labem)
Krby Jaroměř Krbařské a kamnářské práce v okolí Jaroměře (Kamna Jaroměř)
Krby Nové Město nad Metují Krbařské a kamnářské práce v Novém Městě (Kamna Nové Město nad Metují)
Krby Dobruška Krbařské a kamnářské práce v okolí Dobrušky (Kamna Dobruška)
Krby Kostelec nad Orlicí Krbařské a kamnářské práce v Kostelecku (Kamna Kostelec nad Orlicí)
Krby Broumov Krbařské a kamnářské práce na Broumovsku (Kamna Broumov)

Dispečink Oblast obsluhovaná našimi kamnáři a krbaři - Královéhradecký kraj
Hradec Králové Hradec Králové, Vrchlabí, Trutnov, Náchod, Broumov, Nová Paka, Dvůr Králové nad Labem, Jičín, Hořice, Nový Bydžov, Kostelec nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou, Dobruška, Jaroměř, Nové Město nad Metují, Sobotka, Kopidlno, Lázně Bělohrad, Hostinné, Svoboda nad Úpou, Žacléř, Úpice, Teplice nad Metují, Police nad Metují, Hronov, Červený Kostelec, Česká Skalice, Smiřice, Chlumec nad Cidlinou, Třebchovice pod Orebem, Opočno, Týniště nad Orlicí, Vamberk, Rokytnice v Orlických Horách, Nechanice

 


 

Požádejte nás o cenovou nabídku krbařských - kamnářských prací

 Poptávka zdarma na kamna a krby Dobruška

 


  

Máte v pořádku komín ? 

Kominík DobruškaPro připojení kamen či krbu na pevná paliva je nutné mít k dispozici komín. Ten musí mít vhodný průřez, který je dostatečný pro napojení výkonného topidla, a musí být v dobrém technickém stavu, dokladovaném protokolem o revizi. Ne každý dům v Dobrušce disponuje odpovídajícím komínem.

Nemáte-li komín konstrukčně vhodný pro zamýšlený krb nebo kamna, není nic ztraceno. Naši kominíci nabízejí služby frézování komínů a vložkování komínů, které umožní uzpůsobit i nevyhovující komíny pro připojení výkonného krbu či kamen kdekoli v Dobrušce.

Další službou, potřebnou před napojením nového topidla, jsou Revize komínů Dobruška - náš kominík prohlédne komín a kouřovody a vystaví potřebný protokol o revizi komínu. Samozřejmým předpokladem provozu komínu je pravidelné čištění komínů, které zajišťuje naše kominictví službou Čištění komínů Dobruška

 


Služby Ekomplex poskytované přímo pro město Dobruška

 • Instalatér Dobruška - komplexní nabídka instalatérských služeb z oboru voda-topení-plyn v oblasti Dobruška a okolí
 • Vodoinstalatér Dobruška - vodoinstalatérské práce, projektování, montáže a servis vodoinstalací v Dobrušce a okolí
 • Plynoinstalatér Dobruška - plynoinstalatérské práce, projektování, montáže a servis plynoinstalací v Dobrušce a okolí Dobrušky
 • Revize plynu Dobruška - revize všech druhů plynových zařízení v Dobrušce a okolí Dobrušky
 • Topenář Dobruška - topenářské práce, projektování, montáže a servis vytápění pro město Dobruška a okolí
 • Malíř pokojů Dobruška - malířské služby, malíři pokojů, bytů a interiérů v Dobrušce a okolí Dobrušky
 • Natěrač Dobruška - natěračské práce, lakýrnické práce, ochranné nátěry v Dobrušce a okolí Dobrušky
 • Sádrokartonář Dobruška - sádrokartonářské práce, interiéry ze sádrokartonu v Dobrušce a okolí Dobrušky
 • Podlahy Dobruška - prodej, dovoz a pokládání podlah a koberců v Dobrušce a okolí Dobrušky
 • Revize elektro Dobruška - revize elektroinstalací a elektrospotřebičů v Dobrušce a okolí Dobrušky
 • Kominictví Dobruška - kominické služby, stavby, čištění a revize komínů v oblasti Dobruška a okolí Dobrušky
 • Tepelná čerpadla Dobruška - specialisté na vytápění domů a budov v Dobrušce a okolí tepelnými čerpadly
 • Servis notebooků Dobruška - největší servis notebooků v ČR je zde pro Vás již od roku 1996

 


 

Kamnáři a krbaři Dobruška jsou zde pro Vás vždy snadno k nalezení ...

Hledáte nás také pod obvyklými hesly : kamnář Dobruška, krbař Dobruška, kamna Dobruška, krby Dobruškam, krbařské a kamnářské práce Dobruška, topení krbem Dobruška, topení kamny Dobruška, instalatérské služby Dobruška, vytápění Dobruška, kamnářství Dobruška, krbařství Dobruška ...

 

print